Вчені розкрили таємницю війни, описаної в Біблії: розшифрований древній напис

Читать на русском
Вчені розкрили таємницю війни, описаної в Біблії: розшифрований древній напис

У Біблії розповідається про війну, і тепер у вчених є докази цього

Археологи виявили в селищі Хірбат-Атаруз (Йорданія) древній вівтар. За словами фахівців, знахідка розкриває деякі секрети давньої війни моавитян з Ізраїлем, яка описана в Біблії.

Вчені повідомили, що вівтарю – 2,8 тисяч років, а знайшли його в древньому святилищі. Відомо – в далекі часи тут знаходилося місто Атафор.

За описами, вівтар зроблений з каменю і у нього циліндрична форма. Моавитяни зробили на ньому два написи і записали цифри за допомогою древньої системи письма – іератікі.

Як відзначають дослідники, вівтар виготовили після повстання царя Меша проти Ізраїлю. Меш завоював стародавнє місто Атафор і інші ізраїльські міста. У біблії даний бунт описується так: Меш воював з Ізраїльським царством через вимушену щорічну данину, яку моавитяне повинні були виплачувати.

Зараз вчені ретельно вивчають написи і намагаються їх розшифрувати. Вже встановлено, що в одній з них йдеться про грабіж міста Мешем.

Нагадаємо, в передгір’ях Анд вчені знайшли в залишках сміття чотири черепа. Останки виявили ще 15 років тому, але тільки недавно був опублікований перший аналіз.

Вчені думають, що черепа свідчать про страшні часи, коли голови служили попередженням заколотникам.

Велике горе сталося в сім’ї знаменитого красеня: неможливо стримати сльози

У давній період імперія інків розширювалася, але не всі місцеві жителі вели себе покірно. Тому інкам доводилося вдаватися до насильства. У селі знайшли поховання з трупами без голів, де були кераміка та ювелірні вироби. При цьому черепа лежали в купі сміття.

Інки підвішували голови на мотузках, для чого зробили в останках дірки. Чотири черепа належали трьом молодим жінкам і одній дитині.

Крім цього, археологи розкопали ще п’ять черепів людей, які показово загинули.

Імперії потрібні були сильні чоловіки, однак не всі хотіли підкорятися, для чого бунтівників убивали, а їх голови демонстрували. Голови убитих вселяли тривале почуття страху.

Раніше ми писали, що в Перу знайшли могилу 227 дітей, яких вбили заради “задоволення богів”. На даний момент це найбільше дитяче жертвоприношення. Вбивства сталися за часів культури Чиму.

Як повідомляла Politeka, археологи виявили унікальну знахідку в Україні.

Нагадаємо, вчені виявили неймовірну знахідку.

Також Politeka писала, що вчені випадково знайшли стародавню гробницю зі скарбами.


Докази для майбутніх судів: екологи підрахували майже мільярдну шкоду від нещодавніх атак на Коростень

Делегація Верховної Ради України взяла участь у 152-й Генасамблеї Міжпарламентського союзу

Геополітична шахівниця світу: Альфред Кох на ефірі у Влащенко розповів кому вигідна війна в Ірані

Оновлена експозиція, унікальні документи та інтерактивні простори: Президент України відвідав Національний музей «Чорнобиль»

Злочинне рішення Москви: Микола Томенко про те, як Чорнобиль став символом героїзму людей та корупції чиновників

40 років болю та уроків: Євгеній Медведовський про те, що Чорнобиль не має стати просто сторінкою в підручнику

Маніпуляції та реальність: Розенфельд на ефірі у Влащенко розібрав феномен "адресної ненависті"

Любов як soft power: на Подолі презентували нову збірку Наталії Манойло

Лікування раку, хвороби Альцгеймера та хвороби Паркінсона: Олександр Кабанов в ефірі Влащенко про майбутнє наномедицини

«Операція може йти годинами під мікроскопом»: нейрохірург розповів про психологічний бік своєї роботи

Новий простір милосердя: на Подолі відкрили оновлений офіс Товариства Червоного Хреста

Волонтери «Української команди» передали чергову партію генераторів 110 бригаді ЗСУ, - Палатний

Кличко: Громада Києва передала 5 штурмовій бригаді майже 2000 безпілотників: FPV, перехоплювачі, бомбери, Mavic та інші

Радіаційний врожай: як під боком у Чорнобиля незаконно засіяли тисячі гектарів "брудної" землі

Юлія Тимошенко запевнила, що змусила владу відмовитися від введення ПДВ для малого бізнесу

Екологічна безпека Подолу: системний підхід та реальний захист інтересів громади

Лісовий погром на Сумщині та Львівщині: екоінспектори підбили підсумки тижня

Незручне запитання освітній спільноті: Микола Томенко про те, чому українофоби досі керують університетами під час війни

Київ розширив програму «Громадське здоров’я» на 2026–2028 роки: додали безоплатні щеплення від грипу та ВПЛ

Показати ще