Микола Томенко розповів про захливу ситуацію в КСУ: "Конституційний суд залишився без кворуму"

Про це пише Микола Томенко на своїй сторінці у мережі Facebook. Далі наводимо слова автора без коментарів. Також зазначимо, що думка експерта може не збігатися з позицією редакції.
Читать на русском
Микола томенко

Сьогодні завершився термін повноважень ще у 3 суддів Конституційного суду України і тепер його фактична чисельність зменшилася до 11.

Нагадаю, що у відповідності зі статею 148 Конституції України до складу КСУ повинні входити 18 суддів. А згідно статті 10 Закону України «Про Конституційний Суд України» суд є повноважним, якщо у його складі є щонайменше 12 суддів.

Більш за те, в Конституційному Суді України від 29 грудня 2020 року немає Голови КСУ, а діє виконувач обовʼязків: до 29 травня 2024 року - Сергій Головатий, а з 30 травня 2024 - по теперішній час Віктор Кривенко.

Від 29 травня 2020 року в КСУ також немає заступника Голови, бо він обирається лише за пропозицією Голови Суду.

Як відомо, всі члени Конституційного суду складають Велику палату, яка тепер НЕ ЗМОЖЕ ухвалювати ЖОДНИХ рішень щодо конституційних подань та звернень.

Велика палата у свою чергу складаються із двох Сенатів у складі по 9 суддів. Сенат є повноважним за умови участі в ньому щонайменше 6 суддів. Таким чином, неповноважним стане другий Сенат (у ньому залишиться 5 суддів), який розглядав питання щодо відповідності Конституції України Законів України (їх окремих положень) за конституційними скаргами.

Нагадаю також, що нині Дорадча група експертів проводить оцінювання кандидатів на 5 посад суддів КСУ (на три вакантні посади по квоті Президента та на дві вакантні посади по квоті Верховної Ради).

Отож, від 27 січня 2025 року Конституційний суд України не зможе ухвалити ЖОДНОГО РІШЕННЯ у складі Великої палати і одного із двох Сенатів.

Йдеться, зокрема, про питання щодо:

- відповідності Конституції України законів, актів Президента, КМУ і ВРУ…;

- офіційного тлумачення Конституції;

- відповідності Конституції чинних міжнародних договорів або тих міжнародних договорів, що вносяться до Верховної Ради для надання згоди на їх обовʼязковість;

- відповідності Конституції питань, які пропонуються для винесення на всеукраїнський референдум;

- додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента з поста в порядку імпічменту…

(Детальніше дивись статтю 35 Закону України «Про Конституційний Суд України».)

Щоправда й до 27 січня 2025 року Конституційний Суд України не міг похвалитися своєю плідною діяльністю.

Так найбільш резонансні конституційні подання депутатів ДОСІ не розглянуті. Серед них:

- щодо офіційного тлумачення положень статті 4 Конституції про єдине громадянство від 20.12.2021;

- щодо відповідності Конституції України Постанови ВРУ «Про утворення та ліквідацію районів» від 20.10.2020;

- щодо відповідності Конституції України положень пункту 6 частини першої статі 4, частини третьої статті 11 Закону України «Про добровільне обʼєднання громад» від 19.10.2020;

- щодо відповідності Конституції України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31.03. 2020…

Натомість владці своєї провини не визнають і заспокоюють народ тим, що нічого страшного не трапиться, якщо Конституційний Суд якийсь період не ухвалюватиме ЖОДНИХ РІШЕНЬ. Мовляв вже 5 років живемо без ГОЛОВИ КСУ і нічого ж не трапилося. Як тут не згадати безсмертний твір Остапа Вишні «ЧУХРАЇНЦІ», в якому він однією із головних і характерних рис цієї унікальної нації та влади називає:

«ЯКОСЬ ТО ВОНО БУДЕ!»

Довідково.

На утримання Конституційного Суду України у бюджеті на 2025 рік передбачено 332 мільйони 718,7 тисяч гривень.


Диплом більше не головне: в Україні запустили революційну систему реабілітації ветеранів, яка гарантує роботу та нове життя

Карти, космос і ГІС-технології: як супутники та дрони ловитимуть браконьєрів на Поліссі

Орест Криштафович («Українська команда»): Податкові зміни «під виглядом єврореформ» мають набувати чинності лише після вступу України до ЄС

Бійці полку «Кракен» отримали від «Української команди» евакомобіль, - Палатний

Удар по deep strike: засновник Fire Point Денис Штілерман звинуватив ЦПК у затримці міжнародних контрактів

Голова ФПУ Сергій Бизов очолив Національну тристоронню соціально-економічну раду - Указ Президента

Промисловість рф перетворилися на її головну слабкість: Руслан Бортник в ефірі Politeka Online про удари українських дронів та ядерні погрози Кремля

США та Китаю вийшли на новий рівень протистояння: Дмитро Співак розібрав підсумки гучного візиту Дональда Трампа до Пекіна

Євгеній Медведовський розповів, як цифрові технології допоможуть фіксувати воєнний екоцид на Поліссі

Місце, де народжувалася свобода: Микола Томенко та Олексій Дніпров увічнили пам'ять про цілу плеяду українських геніїв

G2 замість ООН і майбутнє рф та Ірану: Ігор Ліпсиць в ефірі у Влащенко розповів, як змінюється світ

Іменна зброя та фірмові «Timer»: генерал-майор Павло Яцюк вручив нагороди бійцям 3-го загону "Омеги"

Унікальні локації Подолу: Володимир Наконечний поділився особливим путівником для мешканців та гостей столиці

Вузол національної пам'яті: Микола Томенко розповів, як Ніжин вшановує 165 роковини перепоховання Шевченка

Сила в єдності: на Подолі волонтери та комунальники розчистили територію зруйнованого Музею Григорія Світлицького

Велика пекінська угода: Андрій Єрмолаєв в ефірі Politeka Online розповів про таємну угоду Трампа і Сі Цзіньпіна

Головний тренер без досвіду: Микола Томенко розкритикував вибір УАФ щодо Андреа Мальдери

У Києві відбулася презентація роману-антиутопії «1984+100» командира батальйону «Братство» Олексія Середюка

Пекінський гамбіт: Дмитро Співак розповів, про що насправді домовились лідери США та Китаю

Показати ще