Микола Томенко розкрив справжні цілі росії: Москва хоче війни

Коли ми шукаємо відповідь на питання, хто ж у Росії насправді прагне продовження війни, нове дослідження Левада-Центру дає несподівану відповідь.
Читать на русском
Микола Томенко Микола Томенко

Політик Микола Томенко ділиться інсайтами, які руйнують популярні міфи: виявляється, не "неосвічені провінціали", а саме мешканці Москви є головними прихильниками продовження агресії проти України! Що це означає для нашої безпеки і чому СБУ та ГУР мають посилити увагу до російської столиці?

Парадокс "миротворців": чому Москва прагне війни, а провінція – миру?

Політик і громадський діяч Микола Томенко звернув увагу на свіже липневе дослідження громадської думки мешканців Російської Федерації від аналітичного Левада-Центру. Варто нагадати, що цей Центр визнаний у РФ "іноземним агентом", але його дослідження вважаються українськими соціологами відносно адекватними.

Головне питання дослідження було таким: "Як Ви вважаєте, нині варто продовжувати воєнні дії чи розпочати мирні переговори?"

Результати виявилися вельми цікавими. Загалом 64 відсотки опитаних росіян (31% однозначно, 33% – скоріше за все) вважають, що "тепер необхідно переходити до мирних переговорів, а не продовжувати воєнні дії". Прихильниками ж продовження війни виступили 29 відсотків (18% – однозначно, 11% – скоріше за все). Соціологи Левада-Центру підкреслюють, що "найбільший рівень підтримки мирних переговорів фіксується вже другий місяць поспіль". Здавалося б, тенденція до миру.

Але, як зауважує Томенко, "найцікавіша інша тенденція – суттєві відмінності у настроях серед мешканців Москви та провінційних міст і сіл". Виявляється, відносна більшість жителів Москви (49 відсотків) за продовження воєнних дій, тоді як 48% – за мирні переговори. Це разюче відрізняється від ситуації в регіонах:

  • у сільській місцевості – 26% за продовження війни, а 65% – за мирні переговори.
  • у містах до 100 тисяч – 23% за війну, а 69% – за мирні переговори.

На думку Томенка, причиною більшого пацифізму в регіонах РФ, "скоріше за все, [є] і суттєві розбіжності у кількості мобілізованих на війну в Москві та провінції". Іншими словами, війна ближче до тих, хто її реально відчуває.

Зруйновані міфи: Московщина – столиця шовінізму

Для порівняння, у вересні 2024 року Левада-Центр проводив аналогічне дослідження, де за мирні переговори виступало 54%, а за продовження воєнних дій – 39%. Уже тоді "найбільш войовничими були теж москвичі, 58% з них прагнули війни проти українців".

І тут Микола Томенко робить очевидний висновок: "задля СПРАВЕДЛИВОСТІ вектор уваги нашої СБУ та ГУР необхідно активніше націлювати на столицю РФ, де міститься головний осередок РАШИЗМУ". Цей висновок кидає виклик поширеній думці про те, що саме "неосвічені мешканці російських провінцій та всілякі інородці прагнуть війни, а хороші росіяни з Москви та Петербурга, виховані на цінностях «великой русской культуры» - чисто демократи і миротворці".

Насправді, "Правда ж у тому, що Московщина з часів мародера і варвара Андрія, прости Господи, Боголюбського до тиранів і терористів Сталіна й Путіна була і залишається столицею україножерства та шовінізму".

Ядерні загрози та підтримка армії: що далі?

Дослідження також торкнулося надзвичайно чутливого питання – можливого використання ядерної зброї під час російсько-української війни. У липні 2025 року відбулося найбільше зниження числа тих, хто виправдовував застосування ядерної зброї: таких залишилося 24%, проти – 65%. Це, безумовно, позитивна тенденція.

Водночас, дещо зменшився рівень підтримки дій російської армії в Україні. Нині це 74%, з яких 42% повністю підтримують російських військових. Не підтримують дій російської армії в Україні – 16%.

Ці цифри є важливим показником суспільних настроїв у Росії, які, попри пропаганду, все ж таки мають свої нюанси. Однак, чіткий висновок Томенка залишається незмінним: головна небезпека для України виходить з Москви, яка є осередком агресії та імперських амбіцій.


Пів тисячі судаків та конфіскація майна: на Одещині браконьєр потрапив у масштабні неприємності через масовий вилов судака

Від оборони до наступу: Микола Томенко назвав 7 кроків, як стерти «русскій мір» в Україні та просунути свої цінності у світі

До Дня медичного працівника Тетяна Мостепан показала, що стоїть за цифрами столичної медицини під час війни

Заповідний рейд: пів кілометра браконьєрських тенет вилучили на Кременчуцькому водосховищі

Рекордна вирубка дерев на 16 мільйонів та скид стічних вод: Держекоінспекція викрила масштабне нищення лісів та злив нечистот на Одещині

Майстерність на великих дистанціях: спецпідрозділ «Омега» увійшов до трійки найкращих в Україні за знищенням ворожої техніки безпілотниками «крило»

Мільйонні збитки, ліси під прицілом та наслідки обстрілів: інспектори Житомирщини та Рівненщини відзвітували про 9 місяців жорстких рейдів

Мистецтво на лінії вогню: спецпризначенці «Омеги» знялися у головних ролях унікального військового кліпу

Сльози радості та емоції, які неможливо приховати: як закарпатське диво змінило дітей наших Героїв

Арсеній Пушкаренко: Запровадження жорстких санкцій проти росії з боку США певною мірою залежить і від перехоплення Україною ініціативи у війні

Якщо продажі вже великі, тоді треба показувати дохід, – Катерина Котенкова про продаж городини

Відкрито набір на курс підготовки громадських інспекторів з охорони довкілля

Валерія Охтирчанка презентує відеокліп "Омега" – музичну історію про українських воїнів, братерство та сімейні цінності

Від Опоблоку до Медведчука: Микола Томенко обурився, що підготовку Києва до зими довірили колишнім соратникам Януковича

Ракети проти екології: бельгійські експерти взяли проби понівеченої землі на Обухівському КБК і відправлять їх до Чехії

"Загони Буданова" знищили російського військового злочинця з позивним "Бетмен"

Озеро чистої живильної води: як на Подолі презентували «Шість чуттів» Ксени Епель

Основна мета США – мати максимальні важелі тиску на Китай, – Різван Гусейнов про війну проти Ірану

Важливий візит солідарності та підтримки: Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер відвідав Подільський район Києва

Показати ще