Україна має створити законодавчу базу для виборів під час війни, переконані експерти

Читать на русском
вибори

Україні варто створити законодавчу базу для проведення виборів в умовах воєнного стану, навіть якщо немає намірів їх проводити найближчим часом, заявляють учасники круглого столу на тему "Вибори в умовах воєнного стану: між суспільним запитом та посиленням російських зловмисних наративів", який відбувся у пресцентрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" в четвер.


"Ми маємо знайти баланс між збереженням демократичних засад і врахуванням реалій воєнного часу. Якщо наразі не розпочати роботу над відповідним законодавством, у майбутньому ми можемо опинитися в ситуації, коли проведення виборів стане необхідним, але правова база для цього відсутня або недосконала", - сказав керівник дослідницько-аналітичної групи InfoLight.UA Юрій Гончаренко.

Експерти наголошують, що підготовка законодавчої бази не означає негайного проведення виборів, а є скоріше створенням запасного варіанту та забезпеченням готовності до різних сценаріїв розвитку подій. Така підготовка має включати в себе розробку механізмів забезпечення виборчих прав для різних категорій громадян - військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб, громадян на окупованих територіях, біженців.

На думку учасників круглого столу, наразі немає чітких прогнозів, скільки триватиме війна, і цілком можливо, що за рік чи два умови для проведення виборів будуть ще складнішими, ніж нині, тож розробка відповідної законодавчої бази дасть змогу уникнути поспіху та помилок у майбутньому, якщо проведення виборів стане неминучим.

Політичний експерт Володимир Сонюк вважає, що "необхідність проведення виборів президента і парламенту давно назріла і перезріла, їх затримка веде Україну до поразки у війні та загрожує збереженню української нації і державності загалом". "Аргументи про неможливість нормально провести вибори під час війни не витримують критики", - переконаний він.

Аналіз суспільних настроїв відзначає те, що більшість українців виступають проти проведення виборів під час війни, проте засновник соціологічної компанії Active Group Андрій Єременко відзначив зростання запиту на їх проведення. "Ми помічаємо поступове зростання суспільного запиту на проведення виборів під час воєнного стану", - розповів він, додавши, що це пов'язано з поступовим зниженням довіри до чинної влади.

На думку учасників заходу, робота над створенням законодавчої бази для проведення виборів в умовах воєнного стану є необхідною, незважаючи на всі складнощі та ризики, але це не означає, що вибори мають відбутися негайно.


Має бути народний план перемоги – як ми діємо тут і зараз? – Святослав Дубина

На маршрутах Києва незабаром з’являться 85 сучасних інклюзивних автобусів та 8 трамваїв, частина вже працює, - Кличко

«Час повернути демократію, вона необхідна Україні для перемоги», - Кличко назвав 5 кроків

Микола Томенко про 1 грудня: "Народний День Незалежності" та кадрова політика, що викликає "острах"

Не втратьте право на податкову знижку: подайте декларацію до 31 грудня 2025 року

"Сила відновлення": у Житомирі ветеранам допомогли подолати ПТСР та знайти шлях до повноцінного життя

Поганий сценарій або дуже поганий: військовий пояснив, який мир пропонують нам США і росія

Існує якийсь таємний або закритий від нас сценарій, – Микола Томенко про переговори США і рф

Чмут назвав Буданова одним із небагатьох керівників, який майже не викликає суперечок у суспільстві

Володимир Миколаєнко: "У нас немає запасної України"

Юлія Тимошенко: Корупція на крові стала можливою через монополізацію влади та зовнішнє управління

Україна у цьому процесі участі навіть не брала: Дмитро Разумков пояснив, чому у підсумку ми отримали невигідний мирний план США

Стандарти безпеки для всіх киян: Людмила Ковалевська розповіла, що в столиці створять єдині вимоги до модульних укриттів

Хочу купити молодість: Поплавський про віру та силу бренду

Треба підходити до процесів управління в країні як до процесів управління в компанії, – експерт

Криштафович: "Мінеральна угода» із США — лише гучні слова. Де обіцяні гарантії безпеки?"

Масштабна вирубка: Потіївська сільська рада має відшкодувати державі 2,5 млн грн за вирубку 122 дерев

Валерій Дубіль: "Жоден закон не буде ефективним, якщо він не спирається на досвід людей та медиків на місцях"

Потрібен час на повноцінне відновлення інформаційного поля, – Андрій Золотарьов про швидкі вибори після війни

Показати ще