Радянська дівчинка показала малюнки про життя в СРСР: “черги і тиснява”

Читать на русском
ссср

Приголомшливі малюнки, на яких дуже точно і детально зображено повсякденне життя пізнього СРСР

Малюнки зрoбила дівчинка на ім’я Зoя Черкаська-Ннаді, яка в п’ятнадцятирічнoму віці переїхала з СРСР дo Ізраїлю, де змoгла самoреалізуватися і стати відoмoю худoжницею. Зoя oтримала класичну худoжню oсвіту, але знаменитoю її зрoбив саме перший цикл рoбіт, ствoрених після переїзду дo Ізраїлю.

Складно сказати, що чіпляє в них найбільше – чи то трішки дитячий і недосконалий стиль, чи то увага до деталей радянського побуту тих років. Чи то точне відображення складного життя радянських людей.

На зображеннях з дитячою безпосередністю показаний і дефіцит житла, і мізерні розваги, нескінченні черги і велика кількість гасел. А також нехитрі радощі, доступні жителям соціалістичної країни.

Путін пригрозив світу новими ракетами: «тільки дірки заклеїти потрібно»

Також недавно будівельники наткнулися на безцінні «скарби», які ретельно заховали в СРСР. Під час ремонту 1-ї міської поліклініки Львова робітники натрапили на справжні шедеври культури і мистецтва. Коли зі стін зняли шар старої фарби і штукатурки, виявили фрески фабрики українського архітектра Івана Левинського.

«Керівництво поліклініки хотіло просто провести ремонт в коридорі другого поверху. Однак нам вдалося переконати їх відреставрувати ці стіни. Під товстим шаром фарби на стелі коридору наші реставратори знайшли дуже цікаві розписи, що належать фабриці відомого архітектора Івана Левинського», – розповів реставратор Віктор Проданчук.

Тим часом, розсекретили документи, які показують страшну сторону життя в СРСР. Про те, що під час Голодомору люди в Радянському Союзі були доведені до божевілля, і іноді траплялися факти людоїдства, написано багато. Однак, на території СРСР в ті роки канібалізм був відомий і без голоду.

У розсекреченому документі від 7 березня 1933 року говориться, зокрема, про факти людоїдства на грунті голоду в Північно-Кавказькому краї. «У станиці Ново-Щербинівського Єйського району виявлено факти групового людоїдства, що супроводжувалися навмисним убивством малолітніх членів сім’ї і дітей-безпритульних. Ця група зарізала і вжила в їжу трьох дітей, в тому числі одинадцятирічного сина і безпритульного, батьки якого померли від виснаження», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, археологи знайшли в стародавньому похованні пачку сигарет з фільтром.

Як повідомляла Politeka, вчені натрапили на останки інопланетян – дивні скелети і інформаційні диски.

Також Politeka писала, що вчені виявили найдавніший малюнок, якому 73 тисячі років.


Українці мають права знати, на що пішли гроші: Людмила Ковалевська вимагає звіту за 14 мільярдів, "закатаних" у київські дороги

Майбутні чемпіони: як на київському Подолі діти виборюють свій перший великий успіх

Схема на 13 мільйонів: на Житомирщині судитимуть лісників, які знищували дерева за підробленими документами

Більше ніж просто уроки: у Києві вшанували жінок, які тримають на своїх плечах майбутнє країни

Ціна збитків навколишньому середовищу: понад 6 мільйонів гривень збитків за тиждень та «космічні» штрафи для громад

Цинічні ігри під час кризи: Людмила Ковалевська розкритикувала політичні розборки, які роблять киян заручниками холоду

Укртрансбезпека посилює ваговий контроль на Київщині – Лагунін

Новий виклик для Києва: Людмила Ковалевська розповіла про катастрофічну ситуацію з дорожньою інфраструктурою

Спорт як ліки для душі та тіла: ветерани та їхні родини отримають нову потужну підтримку в Києві

Кінець епохи «невидимих» порушень: як дрон на Житомирщині вистежив лісоруба на підводі

Від руйнування до зеленого майбутнього: стартував ІІ Міжнародний конкурс для юних захисників планети

Столицю не включили до «плану енергетичної стійкості», це працює не проти політичних опонентів, а на ворога», - експерт

Київ вчасно подав уряду пропозиції до плану енергостійкості та представив їх на засіданні РНБО, – Петро Пантелеєв

Підозрюванного у коррупції ексочільника ДПСУ Дейнека призначили командиром бойового підрозділу — ЗМІ

Тарас Висоцький: Держава робить агрострахування доступним для українських виробників

Мавіки, зарядні станції та планшети: БФ молодіжної ініціативи «Надія» та Валерій Дубіль посилили «Спецпідрозділ Тимура» ГУР

Чи скасували 8 березня чи все ж таки це буде вихідний? Людмила Герасименко дала детальне роз'яснення

Міжнародні підходи до відповідальної гри: Центр відповідальної гри та Slot City розпочали нове масштабне дослідження

Людина, яка обрала «лінію вогню»: у мережі з’явився фільм присвячений пам’яті Євгенія Єніна, який змінив історію України

Показати ще