Глобальне потепління позбавить людство улюбленого багатьма напою

Читать на русском
1350114

Кліматичні зміни можуть позбавити людство багатьох звичних продуктів харчування

Вважається, що кліматичні зміни можуть позбавити людство багатьох продуктів харчування. У вчених вже є побоювання, що в майбутньому Земля стане непридатною для росту деяких рослин, і людям стануть недоступні шоколад, вино і навіть соус Табаско. Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Plants Monday, передбачає, що до 2099 року людство може втратити навіть найдавнішого напою – пива.

Результати дослідження показали, що через екстремально жарких умов, очікуваних до 2099 році, врожаї ячменю скоротяться від 3 до 17% у всьому світі. Залежно від регіону ціна на пиво може підвищитися від 52 до 300%. Виходить, що сьогоднішнє пиво вартістю 4 долари в майбутньому буде коштувати від 6 до 24 доларів.

На основу роботи лягли кліматичні дані за 1981-2010 роки та чотири кліматичні моделі. Розрахунки показали, що найбільшої шкоди по урожаю ячменю буде завдано в Росії, Ірландії та Бразилії – в цих країнах спостерігається найбільш різке потепління. У той же час Бельгія і Японія можуть виробляти більше пива, і напій стане розкішшю для багатьох людей.

За словами вчених, в більшості регіонів врожайність ячменю залишатиметься на задовільному рівні. Однак вчені не звернули уваги на інші чинники, які можуть погубити врожай. До них відносяться шкідники і стихійні лиха на кшталт повеней.

Актор “95-го кварталу” покинув Зеленського заради режисури: з’явилася перша робота

Дослідники нагадали, що через нестачу пива ніхто не помре. Більш того, менша кількість його вживання може позитивно позначитися на здоров’ї населення.

Це не далеко не єдине наукове дослідження на тему пива. Наприклад, в 2013 році пивовари клонували пиво, знайдені на судні 1840 року. У 2018 року пивовари з Австралії створили пиво зі зменшеною кількістю газів спеціально для космонавтів.

Також раніше повідомлялося, що дослідники заявили, що обмежити масове танення льодовиків стане можливим вже до 2050 року, це не призведе до глобальної катастрофи.

Для втримання температури льодовиків на рівні 1,5 градусів вченим доведеться скоротити викиди вуглекислого газу.

Міжурядова група експертів зі зміни клімату (IPCC) ООН порахувала, що для необхідних змін в енергетичному секторі потрібно близько 2,1 млрд євро. У той же час викиди вуглекислого газу необхідно скоротити на 24% до 2030-го, а до 2050-го – зовсім мінімізувати.

Нагадаємо, до кліматичного апокаліпсису залишилося 12 років: вчені б’ють на сполох і просять людство отямитися.

Як повідомляла Politeka, південні рослини перебираються в Тундру, вчені стурбовані.

Також Politeka писала, що літо зникає: що буде з відпустками в наступному році, з’явилися погані новини.


Понад 55 тисяч врятованих життів: фонд "Надія" і Валерій Дубіль з перших днів війни підтримують лікарню Мечникова

Побутова сварка, що переросла в бійню: Бужанський на ефірі у Влащенко висловився, чи врятує українців легалізація зброї

СБУ нарощує темпи ураження ворога: лідерство у рейтингу на фронті та посилення далекобійних ударів, - експерт

Чому влада не поспішає ввести відповідальність за прояви українофобії: Микола Томенко розповів про заблоковану петицію

Юлія Тимошенко: Нам вдалося змусити владу відмовитися від ідеї запровадження ПДВ для ФОПів

Штурмовики звільнили понад 480 кв. км. Рада може розглянути законопроєкт про Штурмові війська найближчим часом

Шевченко єднає Україну: У Подільському районі висадили дубову алею та провели велику толоку

Державний детектив у прямому ефірі: як 100 мільярдів доларів намагаються сховати в "конфіденційних угодах"

Філософія виживання: Дмитро Розенфельд в ефірі у Влащенко розкрив чи врятує нас легалізація зброї

«Чорні» рубки на Житомирщині, штрафи та позиви: за тиждень екологи нарахували збитків на 12 мільйонів

День довкілля на Подолі: толока, озеленення та спільна відповідальність громади

Кремлівські пропагандисти стали психічно хворими людьми: Наталія Влащенко та Рустам Солнцев розкрили шокуючі діагнози

В столиці розпочалася Громадська асамблея за участі фахівців Ради Європи щодо підтримки ветеранів та їхніх родин, - Кличко

Китайське «зло» та безпорадність Європи: Григорій Тамар в ефірі у Влащенко розповів про події, що змінюють карту світу

Технологічний "купол" для "Омеги": як портативна РЕБ рятує життя еліти Нацгвардії на найгарячіших напрямках

У Печерському районі Києва висадили 27 дубів Шевченка

Лагунін представив публічний звіт Укртрансбезпеки за 2025 рік: нові цифрові рішення та посилення контролю

У рф масово винищують корів через поширення ящуру: хакери отримали підтвердження

Диплом без НМТ та нова професія для тих, хто тримав небо: в Україні стартувала унікальна програма для ветеранів

Показати ще