Вчені розкрили таємницю виникнення життя на Землі: такого ніхто не очікував

Читать на русском
планета земля

Багаторічна загадка виникнення життя расскрита групою вчених з США

Дослідники Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі пояснили механізм виникнення в космосі органічних речовин. Останні – основа для білків і нуклеїнових кислот, які необхідні для існування життя. Про дослідження йдеться в журналі Nature Communications:

«Були смоделірони умови, при яких в навколозоряних середовищі відбувається хімічна взаємодія між двома вуглеводневими радикалами – а саме метилом (CH3 •) і 1-інденілом (C9H7 •). 1150 градусів Цельсія – при такій температурі відбувалася реакція і. результати аналізу за допомогою мас-спектрометра показали: утворюється нафталін з хімічною формулою С10Н8, що містить два бензольних кільця »

Далі пояснюється механізм утворення хімічного реакція, яка призводить до появи нафталіну:

«Вона відноситься до нового класу, званому радикал-радикальними реакціями. Перетворення пятичленного кільця в складі 1-інден в шестичленное вуглецеве кільце з високою реакційною здатністю – її відмітна особливість. Те що вийшло при з’єднанні свого роду основа для складних ПАУ, чия освіта також відбувається за умов високих температур ».

Аналітики відзначають, що, в кінцевому підсумку, в міжзоряному середовищі формується ніщо інше як сажа і так звані вуглецеві гранули – зустрічаються в метеоритах. Незважаючи на те, що близько 20 відсотків вуглецю в космосі зустрічається у вигляді поліароматичних вуглеводнів загальновідомий науково обгрунтований факт, вчені не знали досі, які саме процеси призводять до їх утворення:

«Раніше колегами пропонувався механізм послідовного приєднання бензольних кілець, проте він виявився занадто повільним і неефективним для великих ПАУ. Оскільки ПАУ швидко руйнуються при впливі космічними променями, як відомо, світловий радіацією і ударними хвилями, стає складно пояснити, чому межзведная серед багатих ПАУ. І радикал-радикальний механізм допомагає вирішити цю проблему », – відзначають дослідники.

Смертельний вірус з 90-их косить українців: гине кожен десятий, “це дуже страшно”

Нагадаємо також, в ущелинах Янцзи на півдні Китаю були виявлені сліди однієї з найдавніших істот, з тих, які коли-небудь населяли Землю. Вік доісторичної багатоніжки Yilingia spiciformis становить більше півмільярда років. Про це йдеться у звіті, оприлюдненому дослідницькою групою:

«Виявлені сліди залишила древня істота, що нагадує своїм виглядом сучасну стоногу. Довжина її тулуба становила близько 27 сантиметрів, а ширина – від 5 до 20 міліметрів », – припускають вчені.

Як з’ясувалося в результаті досліджень, тіло багатоніжки складалося з п’ятдесяти сегментів:

«Типові організми з сегментованими симетричними тулубами, які здатні приймати нескладні рішення, наприклад, щодо спрямованості свого руху, з’являються досить швидко і це є одним з найважливіших етапів еволюції». Найважливіший висновок даного дослідження – до таких істот, званих «білатеріямі», відноситься близько 99% всіх живих організмів планети.

Нагадаємо, вчені виявили некрополь загадкової культури: «3300 років до нашої ери».

Як повідомляла Politeka, студент натрапив на останки стародавнього чудовиська з рогами: «65 мільйонів років».

Також Politeka писала, що глобальна катастрофа обрушилася на Землю, «все живе вмирає»: вчені показали наслідки.


Асоціація фармацевтів України закликає до проведення публічного круглого столу щодо ініціативи продажу лікарських засобів на АЗС

У 1998-1999 роках український парламентаризм, можна вважати, скінчився, – політолог розповів про історичні зміни в Раді

«Українська команда» передала партію зарядних станцій спецпідрозділу «Рейнджер», - Палатний

"Останнє слово за нами". ЦСП "Омега" розмістили в Києві один з найбільших в Європі банерів

Юлія Тимошенко: Умови мирних угод мають бути винесені на всеукраїнський референдум

Системний екологічний контроль та відповідальність громад: як Екоінспекція Поліського округу змінює підходи до захисту довкілля

Микола Томенко пояснив, чому росіяни вже два сторіччя намагаються "відцензурувати" Шевченка

У "Батьківщині" заявили, що не дозволять ввести ПДВ для ФОПів

У Національній бібліотеці України для дітей відбувся Бібліотечний форум

Перші мільйони на відбудову: Американсько-Український інвестиційний фонд затвердив правила гри та готується до реальних проєктів

«Ми почали грати як один механізм»: інтерв’ю з капітаном Leo Team “marat2k”

Цифрова трансформація дистрибуції: як Фелікс Черток модернізує український бізнес

"Найкращий захист — це розподільча когенерація": Людмила Ковалевська розповіла, про нову стратегію енергитичного захисту Києва

Мільйонні збитки та сотні порушників: як екоінспектори захищали природу протягом тижня

Святослав "Калина" Паламар закликав прем'єрку виправити дискримінацію з виплатами за знищену або захоплену ворожу техніку

Допомога армії та соціальна підтримка: Людмила Ковалевська розповіла про бюджет Києва на 2026 рік

Супутникові дані та ГІС: наступний етап взаємодії з громадськими організаціями задля виявлення та попередження екологічних порушень

Півтора кілометра смертельних пасток: на Дніпрі екоінспектори вилучили гігантську кількість браконьєрських сіток

Верховний Суд поставив крапку: Житомирська АЗС заплатила 170 тисяч штрафу за спробу приховати якість бензину

Показати ще