Держфінмоніторингом укладено Меморандум про взаєморозуміння з Expertise France

Читать на русском
Держфінмоніторинг

Сьогодні, за участі Голови Державної служби фінансового моніторингу України, в стінах Держфінмоніторингу відбулося офіційне підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Держфінмоніторингом та Французьким агентством міжнародного технічного співробітництва Expertise France.

Expertise France впроваджує проєкт міжнародної технічної допомоги EU Global Facility «Протидія фінансуванню тероризму та відмиванню коштів» (EU AML/CFT Global Facility), що виконується на підставі контракту з Європейським Союзом. EU AML/CFT Global Facility співпрацює з більш ніж 35 юрисдикціями світу в напрямку посилення спроможності національних систем протидіяти сучасним викликам у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (ПВК/ФТ), таким чином здійснюючи вагомий внесок у глобальну відповідь ВК/ФТ ризикам та загрозам.

Під час заходу Голова Держаної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський підкреслив важливість роботи системи ПВК/ФТ/ФРЗМЗ в Україні, особливо в умовах триваючої російської агресії, а також відзначив ключову роль Держфінмоніторингу у забезпеченні фінансової безпеки нашої держави. За словами Голови Держфінмоніторингу, співробітництво, започатковане підписаним Меморандумом, стане запорукою посилення національної та міжнародної фінансових систем.

Водночас, заступниця Генерального директора Expertise France Касільд Бреньєр відзначила ту підтримку, яку надає Уряд Франції Україні для реагування на сучасні ВК/ФТ виклики. Вона висловила впевненість, що у рамках співробітництва з Держфінмоніторингом Expertise France та EU AML/CFT Global Facility зможуть допомогти у зміцненні та розширенні нормативно-правової бази у сфері ПВК/ФТ, а також покращити аналітичну, безпекову та операційну діяльність Держфінмоніторингу.

Довідково

Expertise France – це Французьке агентство з міжнародного технічного співробітництва зі статусом державної установи під спільним наглядом Міністерства Європи та закордонних справ (MEAE) і Міністерств економіки, фінансів і відновлення.

Агентство розробляє та реалізує проєкти, спрямовані на сприяння збалансованому розвитку країн-партнерів відповідно до Цілей сталого розвитку (ЦСР) Порядку денного до 2030 року та пріоритетів зовнішньої діяльності Франції.

Expertise France спільно з партнерами реалізовують в Україні цілий ряд проєктів на загальну суму близько 50 млн євро. Зокрема, агентство координує діяльність програми «mAIDan Ukraine», створеної французьким Урядом для допомоги Україні, з метою визначення потреб та секторів, на які має звернути увагу французьке технічне співробітництво, запропонувати технічні рішення для задоволення найбільш нагальних потреб та започаткувати структурування співпраці та фінансувати або співфінансувати проєкти технічної допомоги для залучення європейського фінансування. Програма «mAIDan Ukraine» є частиною допомоги Україні від Уряду Франції, яку координує Спеціальний посланник Франції з питань допомоги та відбудови Україні.


Допомога армії та соціальна підтримка: Людмила Ковалевська розповіла про бюджет Києва на 2026 рік

Супутникові дані та ГІС: наступний етап взаємодії з громадськими організаціями задля виявлення та попередження екологічних порушень

Півтора кілометра смертельних пасток: на Дніпрі екоінспектори вилучили гігантську кількість браконьєрських сіток

Верховний Суд поставив крапку: Житомирська АЗС заплатила 170 тисяч штрафу за спробу приховати якість бензину

«Два світи» Євгена Хмари та виконавиці ODARA у Києві: музика, що підтримує і об’єднує

Палатний: «Українська команда» передала бійцям 81 аеромобільної бригади ДШВ потужні зарядні станції

Через жорсткі ліміти в ліцензованому онлайн-казино бюджет України може втратити до 4 млрд грн на рік, — FAVBET

"Батьківщина" зареєструвала в Раді законопроєкт № 14295 про мораторій на підвищення податків для ФОПів та малого бізнесу

Ліси під захистом громади: в Україні обговорили європейський досвід управління лісами та судові прецеденти на 10 мільйонів

Українські ветерани здобули перемоги на Oceanman Dubai — змагання «Залізної Волі» відбулися за підтримки фонду «Надія» та Валерія Дубіля

Символ героїзму та забуття: Томенко вшанував ліквідаторів ЧАЕС і розкритикував владу за "корупційну кадрову політику"

Білорусь передала Україні 114 цивільних, операцією керував Буданов

Знову разом із диктаторами? Микола Томенко шокований голосуванням США в ООН проти "Чорнобильської резолюції"

Як в Україні створюють захист за світовими стандартами: репортаж про виготовлення бронежилетів

Кличко повідомив, що Київ придбав 352 квартири для ветеранів, частина вже отримала ордери на житло

Не прийшов на зустріч: чеченці, які воюють на боці України, досі чекають Кадирова

«Як це зробити, коли йде повномасштабна війна в нашій країні?» — Людмила Ковалевська відреагувала на заклики США провести вибори в Україні

Державіаслужба визначає подальшу долю документації Ми-8МТВ. Данііл Меньшиков про те чому це критично важливо та які сценарії можливі

Як зберегти природу до 2035 року: стратегія захисту біорізноманіття України винесена на громадське обговорення

Показати ще