Марія Берлінська заявила, що міністр Умєров має піти у відставку і назвала причини

Читать на русском
Марія Берлінська

Керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська вважає, що міністр оборони України Рустем Умєров має піти у відставку.

Берлінська назвала причини, які вказують на гостру потребу зміни очільника Міністерства оборони.

За більш ніж рік управління міністр так і не налагодив системні та зрозумілі процеси управління в Міноборони. В геометричній прогресії множиться хаос. Відсутній будь-який чіткий алгоритм роботи, планування, перегляд результатів, аналіз помилок. Водночас постійні внутрішні політичні ігри, інтриги та небажання брати на себе відповідальність.

Стиль управління – східний двір. Ніхто до пуття не знає, що саме йому потрібно. Тому кожен діє на власний розсуд – в надії, що це саме те, за що похвалять на нараді. Але пріоритети можуть змінитися за день, і тоді всі муситимуть бігти в іншу сторону.

Функція демократично-цивільного контролю провалена. Простіше кажучи, міністр не може впоратися з деякими генералами. Які своєю чергою за лічені місяці стали мільйонерами. Між деякими високопоставленими командирами ходить "жарт": "Якщо в тебе досі немає 10–15 мільйонів, то ти – лох".

Не проводиться системний аудит роботи військових частин щодо укомплектування, забезпечення, оптимізації витрат тощо. Мільярди гривень йдуть у пісок. Іноді цей пісок десь в умовному Монако.

Зараз звучить багато критики в сторону Генштабу, і частина її справедлива. Але так само справедливо нагадати, що функція МО – забезпечити. Лінія фронту сиплеться за принципом доміно ще й тому, що немає ким і чим воювати.

Одне з найголовніших: так і не з'явилось лідерства в напрямку військових технологій. Міноборони досі перебуває на позиції пасивного покупця, хай ринок сам якось відрегулюється під потреби фронту замість того, щоб мати бачення за горизонт і задавати напрямки руху.

Ми дозволяємо ресурсу зі всієї Росії та об'єднаного ВПК Північної Кореї, Китаю, Білорусі, Ірану та інших проксісоюзників стікатися на фронт і перетворюватися на надпотужні спроможності. Тоді як хоча б 60–70% ресурсу маємо знищувати від 100 км і далі вглиб територій, і тільки 40–30% можуть звалюватись вогнем на фронт.

Зараз все навпаки. Зараз вся країна бігає, шукаючи дрони і РЕБ, бо 5–7–10 років тому ніхто про це не подумав. Так само через рік – два ми будемо шукати засоби протидії автономним роботам, електромагнітній, лазерній та іншій зброї, бо попередні міністри про це не подумали. І теперішній не думає теж.

Міністр розмовляє туманно, створює димову завісу. Не тому, що він не вміє розмовляти. За моїми спостереженнями, він доволі розумна людина. Це радше свідомий трюк, певний ілюзіонізм. Наприклад, так роблять "рішали" в сірому бізнесі.

Підлеглі місяцями не розуміють, що каже керівник. І бояться перепитати.

Міністерство оборони за останній рік на декількох напрямках показало непогані результати: Державний оператор тилу, Агенція оборонних закупівель, цифровізація, певні питання медицини, освіти, міжнародки, мобілізації etc.

Але це важко назвати результатом системної роботи всієї команди. Це про ініціативу окремих гравців, які не побоялись взяти на себе відповідальність. Часто не завдяки підтримці шефа, а всупереч.

Чинний міністр не здатен або не хоче вивести команду з кризи, натомість заводить у все більший туман хаосу. Тому міністр має піти.


Мінекономіки закликало торговельні мережі забезпечити цілодобову роботу окремих супермаркетів у Деснянському районі Києва

Юлія Тимошенко: Незалежна експертиза показала, що аудіозапис НАБУ – компіляція та фальсифікація

«Наближати дату реальними справами»: Микола Томенко пояснив, чому Україна зараз не готова вступити у ЄС

У Національній бібліотеці України для дітей підбили підсумки роботи за 2025 рік

РосЗМІ запустили інформаційну атаку проти Кирила Буданова

ТЦК як інституалізоване насильство: бачення виходу з кризи мобілізації, Андрій Пелюховський

Ким був молодий українець, якого два місяці тому жорстоко закатували у Відні: історія вундеркінда та благодійника

"Екопатруль майбутнього": як дрони та Starlink допомагають ловити порушників на Поліссі

Розвідники ГУР МО отримали велику партію зарядних станцій від «Української команди», - Артур Палатний

Співзасновниця БФ "Надія" Віта Присяжнюк увійшла до складу Ради з ветеранської політики при ДКВС України

Тимошенко: Під тиском нашої спільної боротьби влада відступила від своєї безглуздої ідеї – запровадити ПДВ для ФОПів

Держава у 2026 році розширює підтримку аграріїв: нові гранти, компенсації та фокус на переробку

"Скільки життів можна було врятувати за ці гроші?": Людмила Ковалевська про те, як корупція знищує Україну

130 мільйонів євро за яхту медведчука на дні: два обрані АРМА аукціонних будинки були готові до договору, якби не злетів арешт

Концепція Бермудського трикутника: військовий пояснив, як відбити у росіян бажання воювати

Юлія Тимошенко: Слідчі роблять наругу над законом

Хай європейці не рішучі, вони – наші союзники, – Микола Томенко про критику у Давосі

Трагедії, які можна було зупинити: Руслан Кравченко озвучив страшні результати перевірок дитячих закладів

Орест Криштафович: Київ у режимі витривалості — від правди сьогодні залежить чиєсь життя

Показати ще