Як змінилася столиця за 40 років: унікальні фото Києва «тоді» і «зараз»

Читать на русском
Майдан, Киев

Як змінювався Київ і його жителі з 1980-х – представлені знімки одних і тих же місць «тоді» і «зараз»

Проект реалізував столичний фотожурналіст Павло Пащенко, передає Hyser.

У 2019 Пащенко перезняв свої архівні кадри, зробивши фото відомих місць Києва з того ж ракурсу, що і десятки років тому. За цей відносно невеликий термін змінилося дійсно багато.

Однією з найбільших проблем містобудування в Києві є зведення в історичних районах нових будівель, які спотворюють вигляд столиці. Що примітно, відбувається це найчастіше на законній основі. І, мабуть, пояснюється чималих обігом грошей в цій сфері і бажанням забудовників «захопити» собі ще більше.

Хоча небайдужі городяни та громадські активісти з усієї сили намагаються боротися з такими «шедеврами» архітектури (при одному погляді на які хочеться зрівняти їх землею), в місті, на жаль, чимало подібних монстрів.

Нова Зайцева знесла зупинку: люди розліталися, як кеглі, відео 18+

Серед найогидніших новобудов можна назвати «будівля-монстр на Подолі» (на Валах), 160-ти метрову висотку на Кловському узвозі, скандальний будинок на Грушевського, 9а, «Липську вежу» на Інститутській 18а. Жахливо виглядає Diamond Hill по вулиці Івана Мазепи, 11б.

Заодно варто було б знести «Гулівер» та «Парус» біля станції метро «Палац спорту». А вже про те, що замість фонтану на Львівській площі влада побудувала торговий центр, боляче навіть згадувати.

На жаль, на цьому перерахування не закінчуються: список можна скласти досить значний. Крім хаотичною і безладної забудови історичного центру, сучасні «человейнік» буквально окупують Лівий берег і спальні райони. У цьому плані перед онуками теж нічим буде похвалитися.

Ну і паралельно влади абсолютно не турбують вмираючі будівлі – пам’ятки історії, розташовані в центральних районах міста.

Так, наприклад, в напівзруйнованому стані знаходиться старовинний будинок на Ярославовому Валу, де народився і провів своє дитинство знаменитий авіаконструктор Ігор Сікорський.

Ще при Вікторі Ющенку чиновники обіцяли реконструювати будівлю і відкрити в ньому Музей історії авіації. Але віз, як то кажуть, і нині там.

Цілком ймовірно, що «завидне» місце вже пригледів хтось із забудовників і чекає, поки будинок остаточно розвалиться. Щоб з «чистою совістю» побудувати на його місці черговий бізнес-центр. На зразок такого, який вже звели поруч в тому ж дворі.

Нагадаємо, на eBay з’явилися унікальні кадри Києва часів Першої світової: фото

Як повідомляла Politeka, опубліковані архівні фото легендарної Монсеррат Кабальє: худа і красива

Також Politeka писала, що обрані кращі фото 2017 року за версією National Geographic

Джерело: “Кореспондент


Дух свободи на берегах Сули: як етнофестиваль на Черкащині об’єднав традиції та допомогу фронту

Понад 8 мільйонів за загибель риби: волинські екоінспектори покарали "Луцькводоканал" за нечистоти

Понад півтора мільйона за зрубані вільхи: Чуднівська міська рада заплатить за бездіяльність

Голос майбутнього, який не заглушити вибухами: як тисячі дітей з усього світу об’єдналися заради порятунку України

Пекіну не потрібна сильна рф: Дмитро Співак в ефірі Politeka Online розпові, як США та Китай почали ділити світ

Я ніколи не думав, що зі мною може таке статися: Олег Винник в ефірі у Влащенко зробив відверте зізнання

Біль, що застиг у зіницях: у Києві відкрили виставку про жінок, які живуть в очікуванні дива

Руслан Бортник розкрив закулісся великої гри: стратегія США та хаос у Європі

В Офісі Президента відбулася зустріч голів парламентських комітетів та обласних адміністрацій

Ми завжди обираємо емоції, усю історію України одні емоції, – Анна Скороход про вибори

Весь цивілізований світ не святкує, а вшановує пам'ять кровопролитної Другої світової війни, – Микола Томенко

ДП «Ліси України» переходить у формат акціонерного товариства: Ігор Зубович очолить процес реформування підприємства

ВАКС скасував заборону на виїзд за кордон для Юлії Тимошенко

Буданов скликав зустріч комітетів і голів ОДА для координації роботи

Вікно можливостей та фактор Трампа: Марк Фейгін у Влащенко розповів про переламну точку в війні рф проти Україні

Розробка Негребівського родовища доломітів з порушеннями: Екоінспекція фіксує ризики для екосистем

Микола Томенко про українофобів, пенсію у 246 тисяч та подвійні стандарти

Євгеній Медведовський: "Суцільна рубка біля гнізда червонокнижного птаха – це кричуще порушення"

Енергетика в глибокій кризі: Дмитро Разумков в ефірі Politeka Online розповів про катастрофічну ситуацію з генерацією електроенергії

Показати ще