Дослідники виявили в Чорнобилі незвичайну знахідку: зафіксували на камери

Читать на русском
Пожар ЧАЭС

Американські вчені проаналізували Чорнобильську фауну

Вчені дослідили ситуацію щодо тварин, які мешкають в Поліському державному радіаційно-екологічному заповіднику. Для цього дослідники встановили камери з датчиками руху і рибні туші. А результати опублікували в журналі Food Webs.

В результаті випробувань риба була з’їдена десятьма видами ссавців і п’ятьма видами птахів. Вчені виявили наступні види тварин. Це були три види мишей – польова миша, жовтогорла миша, миша-малютка, а також два види птахів – сойка і звичайна сорока.

Зафіксували камери і більших тварин, включаючи єнотовидного собаку, східну нірку, звичайну видру, вовка, ворону і орлана-білохвоста.

«Цих тварин сфотографували під час поїдання рибних туш на берегах річок і каналів. Ми спостерігали докази різноманітності живої природи в регіоні в попередніх дослідженнях, але зараз вперше побачили орланів-білохвостів, східну нірку і річкову видру на кадрах», – розповів доктор Бізлі.

ПриватБанк потрапив в скандал зі списанням грошей

За словами вчених, дослідження показало доказ багатства природи у Чорнобильській зоні відчуження.

– У нинішньому дослідженні рибні туші були розміщені біля самого краю відкритих вод річки Прип’ять і в прилеглих зрошувальних каналах, імітуючи природну діяльність, в ході якої потоки викидають туші мертвих риб на берег, – пояснив Пітер Шлихтинг, науковий співробітник університету штату Арізона.

Вчені також порівняли активність тварин біля річки з активністю тварин у каналів і оцінили параметри, включаючи відсоток з’їдених туш і швидкість їх поїдання, число зареєстрованих камерами видів і то, як часто з’являвся кожен з них.

Біля річки рибу з’їдали частіше через те, що там її було простіше знайти. Але, як припускали дослідники, найбільше тварин з’являлося поблизу каналів.

Нагадаємо про 26 квітня 1986 – трагічний день в історії України та світу в цілому. Саме в цей день сталася аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Величезні території навколо станції стали зоною відчуження.

Нещодавно вчені запустили проект, мета якого – дізнатися, як можна більше про фауну Чорнобиля. Виявляється, що наявність людей впливає на тваринний світ набагато більше, ніж радіація, адже в Чорнобильській зоні виявлено представники фауни, яких там не спостерігали вже більше століття.

 

Нагадаємо, стало відомо, як змінився Чорнобиль за 30 років, опубліковані фотографії.

Як повідомляла Politeka, Прип’ять скалічили за тиждень до річниці трагедії на ЧАЕС.

Також Politeka писала, як виглядає саме моторошне місце Прип’яті — фото


Мільйонні збитки та сотні порушників: як екоінспектори захищали природу протягом тижня

Святослав "Калина" Паламар закликав прем'єрку виправити дискримінацію з виплатами за знищену або захоплену ворожу техніку

Допомога армії та соціальна підтримка: Людмила Ковалевська розповіла про бюджет Києва на 2026 рік

Супутникові дані та ГІС: наступний етап взаємодії з громадськими організаціями задля виявлення та попередження екологічних порушень

Півтора кілометра смертельних пасток: на Дніпрі екоінспектори вилучили гігантську кількість браконьєрських сіток

Верховний Суд поставив крапку: Житомирська АЗС заплатила 170 тисяч штрафу за спробу приховати якість бензину

«Два світи» Євгена Хмари та виконавиці ODARA у Києві: музика, що підтримує і об’єднує

Палатний: «Українська команда» передала бійцям 81 аеромобільної бригади ДШВ потужні зарядні станції

Через жорсткі ліміти в ліцензованому онлайн-казино бюджет України може втратити до 4 млрд грн на рік, — FAVBET

"Батьківщина" зареєструвала в Раді законопроєкт № 14295 про мораторій на підвищення податків для ФОПів та малого бізнесу

Ліси під захистом громади: в Україні обговорили європейський досвід управління лісами та судові прецеденти на 10 мільйонів

Українські ветерани здобули перемоги на Oceanman Dubai — змагання «Залізної Волі» відбулися за підтримки фонду «Надія» та Валерія Дубіля

Символ героїзму та забуття: Томенко вшанував ліквідаторів ЧАЕС і розкритикував владу за "корупційну кадрову політику"

Білорусь передала Україні 114 цивільних, операцією керував Буданов

Знову разом із диктаторами? Микола Томенко шокований голосуванням США в ООН проти "Чорнобильської резолюції"

Як в Україні створюють захист за світовими стандартами: репортаж про виготовлення бронежилетів

Кличко повідомив, що Київ придбав 352 квартири для ветеранів, частина вже отримала ордери на житло

Не прийшов на зустріч: чеченці, які воюють на боці України, досі чекають Кадирова

«Як це зробити, коли йде повномасштабна війна в нашій країні?» — Людмила Ковалевська відреагувала на заклики США провести вибори в Україні

Показати ще