Це Святий Грааль: унікальна знахідка поставила крапку на багаторічній суперечці вчених

Читать на русском
археологи

Група вчених здійснила відкриття світового масштабу

Вчені знайшли залишки найдревнішої істоти на планеті, яка існувала півмільярда років тому.

Це дозволило вирішити багаторічний спір вчених з приводу цієї тварини.

Унікальне відкриття здійснив палеонтолог Національного університету Австралії в Канберрі Ілля Бобровський.

Він зміг ідентифікувати останки, які знайшли 75 років тому серед скель Білого моря в Росії. Виявилося, що вони належать дікінсонії – найдревнішій багатоклітинній істоті на Землі, дискусії про яку точилися протягом десятиліть.

Дікінсонія, і її рідня, так звані проартикуляты — одні з найбільш загадкових істот, що населяли моря 571–541 млн років тому.

Вона була відкрита ще в середині ХХ століття, але до цього моменту вчені сумнівалися куди її віднести – до тварин, грибів чи невідомого царства природи.

Незвичайна «інопланетна» форма і величезний діапазон розмірів дікінсонії – від сантиметра до півтора метра – змушував багатьох вчених вважати, що ці істоти могли бути не першими багатоклітинними істотами, а гігантськими амебами, лишайниками чи навіть грибами. Деякі скептики взагалі сумнівалися, що вони існували в реальності.

«Мені довелося забратися в найглухіший куточок Росії, де живуть тільки ведмеді і комарі, для того, щоб знайти відбитки дікінсонії, в яких збереглися сліди органіки. Вони ховалися серед стрімких скель біля берегів Білого моря заввишки приблизно 60-100 метрів», – розповів про відкриття Бобровський.

Найдавнішу тварину вдалося ідентифікувати за допомогою жирових клітин. Бобровський виявив у залишках дікінсонії молекули холестерину, а це властиве лише тваринному світу.

Крім того, нові відомості про істоту дозволили встановити, що найдревніші організми могли пересуватися.

У дослідженні брали участі міжнародний колектив учених з Росії, Австралії та Німеччині. Автори вивчили склад органічних плівок у відбитках двох представників проартикулят — дікінсонії і андиви.

В Константинополі розкрили правду: РПЦ не існує, вона – подоба секти

Але відкриття, назване вченими «Святим Граалем палеонтології», належить австралійському досліднику Іллі Бобровському.

«Мені потрібно було, повиснувши на мотузці, викопувати величезні піщані камені, скидати їх вниз, потім вимивати весь скинутий піщаник і повторювати ці дії до тих пір, поки я не знайду останки, за якими сюди прилетів», – розповів вчений в інтерв’ю журналу Science.

Нагадаємо, археологи виявили в Єгипті унікальний старовинний сир.

Як повідомляла Politeka, знахідка вчених приголомшила весь науковий світ.

Також Politeka писала, що дивовижна знахідка археологів збереглася в ідеальному стані.


«Українська команда» передала великі зарядні станції бійцям 112 бригади Тероборони, - Артур Палатний

Читачі Національної бібліотеки України для дітей завітали на бал до Шевченкової музи

День, виборений сміливістю: Людмила Ковалевська нагадала справжній сенс свята 8 березня

Півтора мільярда євро на відбудову: ЄС дає «зелене світло» масштабним інвестиціям в Україну

РФ шпигує за Естонією методами Першої світової: стало відомо про дирижаблі біля країни НАТО

На Луганщині підірвали бойовика Полуполтінних, який по-звірячому катував українських полонених

Два тижні спокою Кобзаря: як подільська Пріорка стала цілющим прихистком для Тараса Шевченка

Кирило Буданов перетворив повернення полонених на свою особисту гуманітарну місію

Українці мають права знати, на що пішли гроші: Людмила Ковалевська вимагає звіту за 14 мільярдів, "закатаних" у київські дороги

Майбутні чемпіони: як на київському Подолі діти виборюють свій перший великий успіх

Схема на 13 мільйонів: на Житомирщині судитимуть лісників, які знищували дерева за підробленими документами

Більше ніж просто уроки: у Києві вшанували жінок, які тримають на своїх плечах майбутнє країни

Ціна збитків навколишньому середовищу: понад 6 мільйонів гривень збитків за тиждень та «космічні» штрафи для громад

Цинічні ігри під час кризи: Людмила Ковалевська розкритикувала політичні розборки, які роблять киян заручниками холоду

Укртрансбезпека посилює ваговий контроль на Київщині – Лагунін

Новий виклик для Києва: Людмила Ковалевська розповіла про катастрофічну ситуацію з дорожньою інфраструктурою

Спорт як ліки для душі та тіла: ветерани та їхні родини отримають нову потужну підтримку в Києві

Кінець епохи «невидимих» порушень: як дрон на Житомирщині вистежив лісоруба на підводі

Від руйнування до зеленого майбутнього: стартував ІІ Міжнародний конкурс для юних захисників планети

Показати ще