Щебечуть і свистять: в НАСА показали, як виглядають інопланетяни

Читать на русском
космос

Інопланетяни виглядають не зовсім так, як ми собі їх уявляємо

При слові «інопланетяни» ми завжди уявляємо собі сірих чоловічків з непомірно великими головами і величезними міндалевиднимі чорними очима. Але американський фізик-теоретик Митио Каку впевнений, що представники інопланетного життя швидше будуть схожі на земних восьминогів.

У книзі «Майбутнє людства» популяризатор науки і консультант NASA Митио Каку зосередився на різних темах, пов’язаних з космосом і можливістю існування розумного життя в інших місцях Сонячної системи. Що стосується безпосередньо інопланетного життя – її розумного варіанту – в межах нашої системи, то у вченого із цього приводу досить незвичайна гіпотеза.

Крім Землі, як вважає фізик, в Сонячній системі життя може існувати на Марсі. Але якщо там і є життєві форми, то, швидше за все, вони представлені у вигляді одноклітинних організмів – грибків і бактерій. Більше шансів на високоорганізовану життя у супутника Юпітера Європа, а також супутника Сатурна Енцелад. Їх поверхня покрита льодом, але під ним – в океанах – може ховатися розумне життя.

У земних океанах мешкає безліч живих істот – від примітивних одноклітинних організмів до ссавців, чий інтелект може скласти конкуренцію представникам Homo sapiens. Однак Каку вважає, що інопланетної цивілізації потрібні були б деякі риси, які в сукупності доступні лише небагатьом видам морських мешканців. На його думку, у будь-якому розумному інопланетної цивілізації, будь то на Енцеладі або Європі, повинні бути протистоять пальці для захоплення речей, хороший зір і здатність спілкуватися.

В результаті залишаються тільки восьминоги – правда, вони ще не розвинули комунікативні навички тут, на Землі. Але в космосі все можливо. Більш того, близький родич восьминога – кальмар – потенційно може розвинути щось подібне до спілкування, так що теоретично це можливо для цефалоподів.

«Можна уявити, як на далекій планеті під впливом різноманітних умов осьміногоподібна істота розвинула мову з щебету і присвистом. Можна навіть уявити, як одного разу в далекому майбутньому еволюційний тиск на Землі змусить восьминога розвинути розум. Можливість існування розумної раси октоподов цілком допустима», – переконаний Митио Каку.

Нагадаємо, Грузія долучитися до проекту по освоєнню космосу, і планує вирощувати на Червоній планеті «національний» продукт.

Клієнти ПриватБанку під загрозою: шахраї провертають підступну схему з “відкачування” грошей

«Астронавти NASA на космічній станції вже здійснили декілька успішних експериментів з вирощування продуктів харчування, що є важливим кроком на шляху до розведення інших рослинних культур. Потенціал, який є у Грузії по роботі в такому напрямку є унікальним в світі, оскільки він стосується найдавнішої культури культивації лози», – йдеться в повідомленні.

Слід уточнити, що проект мають намір запустити вже у вересні цього року. Тоді в столиці Грузії почне функціонувати спеціальна теплиця для експериментів. В ній будуть вирощувати різні сорти винограду, які потім відвезуть на Марс.

Також повідомлялося, що ’явилися подробиці про масштабний проект Ілона Маска, який має намір організувати пасажирські перевезення в космосі. Повідомляється, що запуск транспортної системи Big Falcon Rocket для перевезення пасажирів у межах Землі до Марса, мають намір запустити вже в найближчі десять років.

Космічний апарат розрахований на перевезення близько ста осіб. Менш ніж за годину транспортна система зможе доставити пасажирів практично в будь-яку точку Землі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про судний день, коли Земля зіткнеться із загадковою планетою Нібіру.

Як повідомляла Politeka, названа дата відправки першої експедиції в космос від Ілона Маска.

Також Politeka розповідала, що українців попередили про насування удару з космосу: як пережити небезпечні дні.


Корупція на боротьбі з корупцією: Олена Дума вимагає розкрити таємні звіти «активістів-соросят»

Стартував Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Якщо фінансування залишається таким ж, то ми наступного року будемо теж втрачати території і людей, – експерт

Більше не страшно говорити про проблеми: як житомирські ліцеїсти вчаться захищати свої права через омбудсманів

Браконьєрський "улов" на 700 тисяч: на Кам’янському водосховищі затримали промислове судно

Зброя для України та санкції проти Росії: про що Кличко говорив з європейськими політиками в Брюсселі на саміті ЄНП

Юлія Тимошенко: Влада зобов’язана збільшити пенсії 9 мільйонам літніх людей, адже вони втричі менше за мінімальний прожитковий рівень

Замість церемонії "Оскар" передові позиції ЗСУ: актор Шон Пенн та Андрій Єрмак зустрілися з військовослужбовцями 157-ї ОМБр

5 штурмова бригада отримала партію генераторів від «Української команди», - Палатний

Поділ як випробувальний майданчик: як знання студентів допоможуть розвантажити вулиці району

Майже півтора мільйона збитків за 14 дубів: на Рівненщині браконьєри поглумилися над заповідним лісом

Заяви могли коштувати позицій на фронті: відкрито провадження проти Безуглої — Тарута

Два кілометри сіток та 400 кг риби: на Полтавщині затримали «промислових» браконьєрів

Українські поліцейські ліквідували мережу кол-центрів, які обманювали громадян країн ЄС: подробиці резонансної справи

«Це підручник військової психології»: експерт розповів, як покращити мобілізацію вже зараз

Війна проти природи: екологічні збитки України сягнули астрономічних 6,4 трильйона гривень

Європейські лідери мають брати приклад із Кирила Буданова — західні аналітики

Палатний: «Українська команда» передала енергоємні генератори 429 бригаді «Ахіллес» Сил безпілотних систем

Суд проти бездіяльності: у Коростені чиновників змусять нарешті позначити межі річок та свердловин

Показати ще