Вчені встановили, наскільки ймовірний інсульт у курців

Читать на русском
курить, курение, сигарета

Вчені інституту Меріленда в Балтіморі встановили, як куріння впливає на ризик інсульту у чоловіків молодше 50 років

Дослідники вивчили групу з 615 чоловіків у віці від 15 до 49 років, кожен з яких пережив інсульт у попередні три роки, а також 530 здорових учасників аналогічного віку.

Їх розділили на групи курців, які кинули курити і некурящих. Курців, в свою чергу, віднесли до однієї з чотирьох груп в залежності від кількості викурених в день сигарет: до десяти, від 11 до 20, від 21 до 39 або понад 40.

З’ясувалося, що ризик інсульту у курців в порівнянні з некурящими збільшується на 88%. У тих, хто викурював менше десяти сигарет в день, ризик інсульту був на 46% вище. Учасники, які викурювали не менше двох пачок в день, виявилися майже в п’ять разів вразливіші порівняно з тими, хто не курив взагалі.

Нагадаємо, раніше фахівці прийшли до висновку, що і помірне куріння може викликати коронарну недостатність і підвищує ризик виникнення інсульту. Вони також попереджають, що безпечного кількості викурених сигарет бути не може – всього одна сигарета в день може привести до серцево-судинних захворювань.

Тому дослідники рекомендують не знижувати кількість сигарет, а повністю відмовитися від куріння. Однак, зазначають вони, зменшення числа сигарет все ж знижує ризик виникнення раку.

Джерело: Eurekalert


Валерій Дубіль: Справа проти Юлії Тимошенко розсипається прямо в залі суду

Фонд "Надія" та Валерій Дубиль передали 315 апаратів Easy Pulse для реанімації тяжко поранених на передовій

Екологічно порушень коштувала Україні 117 мільйонів гривень: інспектори розповіли про найрезонансніші випадки

Дитячі молитви у кожному стібку: у Києві почали вишивати оберіг для Кирила Буданова

Фонд «Надія», Валерій Дубіль та Віта Присяжнюк продовжують допомагати прикордонним регіонам — чергова місія на Чернігівщину

Мінекономіки закликало торговельні мережі забезпечити цілодобову роботу окремих супермаркетів у Деснянському районі Києва

Юлія Тимошенко: Незалежна експертиза показала, що аудіозапис НАБУ – компіляція та фальсифікація

«Наближати дату реальними справами»: Микола Томенко пояснив, чому Україна зараз не готова вступити у ЄС

У Національній бібліотеці України для дітей підбили підсумки роботи за 2025 рік

РосЗМІ запустили інформаційну атаку проти Кирила Буданова

ТЦК як інституалізоване насильство: бачення виходу з кризи мобілізації, Андрій Пелюховський

Ким був молодий українець, якого два місяці тому жорстоко закатували у Відні: історія вундеркінда та благодійника

"Екопатруль майбутнього": як дрони та Starlink допомагають ловити порушників на Поліссі

Розвідники ГУР МО отримали велику партію зарядних станцій від «Української команди», - Артур Палатний

Співзасновниця БФ "Надія" Віта Присяжнюк увійшла до складу Ради з ветеранської політики при ДКВС України

Тимошенко: Під тиском нашої спільної боротьби влада відступила від своєї безглуздої ідеї – запровадити ПДВ для ФОПів

Держава у 2026 році розширює підтримку аграріїв: нові гранти, компенсації та фокус на переробку

"Скільки життів можна було врятувати за ці гроші?": Людмила Ковалевська про те, як корупція знищує Україну

130 мільйонів євро за яхту медведчука на дні: два обрані АРМА аукціонних будинки були готові до договору, якби не злетів арешт

Показати ще