Вчені заявили про найбільше вимирання на Землі: «це змінило світ»

Читать на русском
Кости-человек

Група вчених оприлюднила дані про те, що на нашій планеті раніше відбулося недооцінене серйозне масове вимирання тварин. Трапилося воно близько 260 млн років тому, в результаті чого тепер вважається, що загальна кількість масових вимирань на Землі сталася цілих шість разів

Раніше фахівці змогли з’ясувати, що було п’ять великих масових вимирань – випадків, які стирають велику кількість видів живих істот і що визначають кінець геологічного періоду: ордовикско-силурійське (443 млн років тому), девонське (372 мільйони років тому), велике пермське (252 мільйони років назад), тріасове (201 мільйон років тому) і крейда-палеогенове (66 мільйонів років тому).

Але нові дослідження наочно показують, що дуже недооціненим залишалося середньо-пермське вимирання, яке сталося в період приблизно з 272 до 260 мільйонів років тому. Як відзначають вчені, кінець цього вимирання, яке вплинуло на життя на суші і в морях, відбулося одночасно з виверженням вулкану Емейшань, що стало причиною повіні.

Ця подія змогла спровокувати появу емейшанскої пастки – великого скельного утворення, виявленого в Південному Китаї. Наслідки виверження вулкана були майже ті самі, які викликають інші відомі серйозні вимирання. За словами вчених, масові виверження, подібні до цього, вивільняють величезну кількість парникових газів, зокрема вуглекислого газу і метану, які провокують початок сильного глобального потепління. Також, під час виверження клуби пилу і попелу піднімаються в повітря і закривають собою Сонце, тим самим вбиваючи рослини. Зі смертю рослин перестають існувати і тварини, які ними харчувалися.

Крім того дослідження показали, що на Землі з’явилися теплі, бідні киснем океани, в яких, швидше за все, було дуже мало морського життя через несприятливі умови середовища. Оцінивши втрату чисельності видів, фахівці прийшли до висновку, що середньо-пермське вимирання встає на один рівень з п’ятьма найбільшими подіями подібного роду. Але щоб остаточно включити його до шістки найбільших вимирань, дослідникам треба провести ще ряд процедур, щоб довести, що скорочення числа видів в цей період земної історії було того ж рівня, що і решта вимирання.

Такі жахливі лиха можуть трапитися з нами і в майбутньому. Якщо вірити попереднім дослідженням, в 2100 році може початися ще одне найбільше вимирання. Статися це може коли рівень вуглекислого газу в атмосфері Землі переступить критичну позначку. Звичайно, все це відбудеться, тільки якщо викиди діоксиду вуглецю в атмосферу продовжаться тими ж темпами, що і сьогодні.

Нагадуємо, вчені приголомшили новим Чорнобилем: “зірвалася зірка”, подробиці.

Як повідомляла Politeka, вчені показали? як помирає зірка: дивовижні кадри з космосу.

Також Politeka писала про те, що вчені знайшли джерело сигналу від прибульців: такого ніхто не очікував.


Микола Томенко пояснив, чому переговори в Абу-Дабі дали обмежений результат

Чернігівщина отримала сучасне ендоскопічне обладнання: допомога від фонду «Надія», Валерія Дубіля та Віти Присяжнюк

Підтримка енергетичної безпеки та ЗСУ: депутат Людмила Ковалевська розповіла про долю невитраченого бюджету Києва за 2025 рік

Поділ отримав генератори завдяки підтримці УГКЦ та польським друзям

Армія рф намагається активувати Starlink підкупаючи українців: у Міноборони попередили про кримінальну відповідальність

Безпека майбутнього очима студентів: у Києві обирають найкращі ідеї для «Нової України»

Рахунок на 11 мільйонів: скільки коштувало Україні знищення природи за останній тиждень

Досвід Гватемали: експерт розповів, як досягти верховенства права в Україні

Посилення прикордонників на передовій: допомога від фонду Надія, Валерія Дубіля та Віти Присяжнюк

Десять дубів за два мільйони: суд змусив лісівників заплатити за «пропущене» мародерство в заповіднику

Війна проти книжок: у Києві внаслідок нічної атаки постраждала Національна бібліотека для дітей

Тарас Висоцький: Аграрний експорт України – ринок ЄС залишається ключовим, але географія постачань розширюється

Як контролювати процес, якщо НАБУ відмовило ? І хто керує НАБУ, якщо вони незалежні?

За крок до біди: у Черкасах патрульні витягли подружжя з крижаної пастки

Палатний: «Українська команда» передала партію дронів батальйону «Свобода» НГУ

Пісок на 2,5 мільярда: на Житомирщині судитимуть посадовця за масштабне пограбування надр

Харківський напрямок: 376-а місія на фронт фонду "Надія", Валерія Дубіля та Миколи Томенка

Більш ніж екологія: житомирські інспектори стали донорами крові, аби врятувати життя

У Національній бібліотеці України для дітей відбулася прес-конференція зі старту Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнку

Показати ще