Юлія Тимошенко: «Батьківщина» наполягатиме на покращенні держбюджету-2026

Читать на русском
Юлія Тимошенко

Державний бюджет України на 2026 рік може виглядати інакше. Зробивши лише декілька правильних кроків, ми зможемо прибрати надмірний дефіцит та усунути потребу України в безкінечному запозиченні зовнішніх фінансових ресурсів.

Таке переконання під час засідання бюджетного комітету висловила лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Як двічі прем’єр-міністр, як колишня очільниця бюджетного комітету і авторка Бюджетного кодексу України, Юлія Тимошенко вважає, що не існує такого бюджету, який не змогли б покращити профі.

За її словами, правки «Батьківщини» до проєкту бюджету-2026 покликані встановити справедливість шляхом направлення коштів на соціально важливі видатки, скоротивши непотрібні й потенційно корупційні, та розумно пропрацювати доходи.

«Наша пропозиція – не вкладати шалені суми на інформаційну політику. Захмарні 3,5 мільярда гривень, що збираються направити на якісь незрозумілі «стратегічні комунікації», перенаправити на протезування наших важкопоранених захисників сучасними високоефективними протезними виробами підвищеної функціональності. А 1,5 мільярда гривень, що виділяють на «Єдиний марафон», віддати на втілення надзвичайно важливого проєкту «Ветеранське таксі», – запропонувала Юлія Тимошенко.

Вона уточнила, що цю правку від «Батьківщини» під час засідання бюджетного комітету було відхилено, однак пообіцяла, що намагатиметься знайти підтримку серед депутатів, щоб її проголосували в залі.

Нагадаємо, раніше заступник лідерки «Батьківщини» Валерій Дубіль наголосив, що «на протезування наших Героїв закладено значно менше, ніж потрібно — лише трохи більше 4 мільярдів гривень. Фракція «Батьківщини» вже подала правки, щоб частину коштів з «покращення інформаційної політики» спрямували на протезування і збільшили видатки».

За словами Юлії Тимошенко, «Батьківщина» своїми правками прагне збільшити грошове забезпечення для рядового й офіцерського складу ЗСУ, підвищити соціальні виплати та мінімальні зарплати й пенсії.

Крім того, лідерка «Батьківщини», проаналізувавши проєкт бюджету-2026, зазначила, що необхідно скоротити деякі видатки, щоб забезпечити успішне проходження країною наступного року.

Йдеться про репрофайлінг заборгованості держави перед Нацбанком, на що в бюджеті на 2026 рік закладено 175 мільярдів гривень. «Це колосальний ресурс країни», – переконана Юлія Тимошенко.

До того ж, за її словами, щорічно через депозитні сертифікати Нацбанк переводить 90-95 мільярдів гривень у комерційні банки України. «Ці гроші зобов’язані бути доходами державного бюджету», – доводить лідерка «Батьківщини».

Також вона констатувала, що на повернення внутрішнього боргу і його обслуговування в бюджеті закладено понад пів трильйона гривень.

«Треба розглянути розумну договірну реструктуризацію внутрішнього боргу. Ми не можемо під час війни собі дозволити такі витрати. І абсолютно точно в цьому бюджеті треба скоротити видатки на обслуговування зовнішнього боргу на 44,9 мільярда гривень. Це розраховано. І направити їх на інші потрібні видатки», – резюмувала Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, в ефірі українського радіо Юлія Тимошенко розповіла про альтернативний бюджет-2026, який пропонує «Батьківщина».




«Допоможемо Святому Миколаю зберегти життя захисників», - «Українська команда» закликає донатити на протидронові сіткомети

"Святий Миколай — дітям Харкова": Микола Томенко передав українські книги та подарунки підземній школі

Київ збільшує до 70 кількість автономних котелень для резервного опалення шкіл, дитсадків та медзакладів, - Кличко

Михайло Поплавський презентував щиру сповідь свого життя

«Всю цю кашу заварив Кучма»: політик розповів, історію корупції в Україні

Забезпечення харчуванням киян постраждалих від ракетних атак рф: Людмила Ковалевська повідомила про важливе рішення Київради

Плюс 800 мільйонів гривень: Київ знов збільшує допомогу захисникам, - Кличко

Посадовці блокують податки FAVBET – заява компанії

Центральна влада продовжує спроби знищити місцеве самоврядування, використовуючи силовиків, - Кличко

FPV, мавіки, бомбери та наземні роботи: Київ передав бійцям 3 корпусу ще понад 10 тисяч різних дронів, - Кличко

Політичні ігри "Слуги Народу": Гончаренко розповів, як нардеп Костюк намагався створити свою групу у фракції

Допомога від "Рідної країни": Микола Томенко передав 650 подарунків дітям Героїв Херсонщини та 1,5 тонни масксіток військовим

"Шість років мовчали — тепер шукають винних": Криштафович прокоментував хаос серед чиновників

70 місій до прикордонників — фонд "Надія" та Валерій Дубіль підсилили бійців ДПСУ

«Українська команда» передала допомогу 117 бригаді ТрО – зарядні станції та протидронові сіткомети, - Палатний

Близько 20 звалищ та збитки на 2,5 мільйона: екоінспекція Житомирщини підсумувала тиждень патрулювань

"Святий Миколай — дітям українських Героїв": Томенко передає 1300 подарунків, компенсованих ЄСПЛ

"Українська команда" передала зарядні станції 28-й бригаді – Палатний

Має бути народний план перемоги – як ми діємо тут і зараз? – Святослав Дубина

Показати ще