Микола Томенко розкритикував проєкт бюджету на 2026 рік: цинічне фінансування політичних партій

Політик Микола Томенко різко висловився щодо проєкту бюджету на 2026 рік.
Читать на русском
Микола Томенко Микола Томенко

У своєму повідомленні він звернув увагу на суттєве збільшення витрат на утримання державних органів, тоді як влада постійно обіцяє скорочення. Особливо політика обурило фінансування прокуратури, поліції та політичних партій під час війни.

Проєкт бюджету-2026: хто отримає більше?

Микола Томенко аналізує заплановані урядом видатки на наступний рік. За його даними, попри обіцянки економії, витрати на утримання влади лише зростають.

Верховна Рада: Витрати зростуть на 511 мільйонів гривень, сягнувши понад 3,6 мільярда.

Державне управління справами: Збільшення на 243 мільйони, до 4,3 мільярда.

Офіс Президента: Заплановано зростання майже на 96 мільйонів, до 877 мільйонів гривень.

Секретаріат Кабінету Міністрів: Хочуть збільшити фінансування на 160 мільйонів, до 1,9 мільярда.

Політик підкреслює, що це відбувається в той час, коли економіка країни перебуває під тиском війни.

"Бюджетні чемпіони" та "ненавчені воювати"

Особливо гостро Томенко висловлюється щодо фінансування силових структур. Він згадує слова режисера Олександра Довженка, який ще в 1942 році говорив про "унікальних і ненавчених воювати" прокурорів.

"І скажіть, що не правий був наш геніальний режисер і фронтовик Олександр Довженко, коли говорив про «унікальних і ненавчених воювати» прокурорів ще в 1942 році."

За словами Томенка, Офіс Генеральної прокуратури запланував збільшення бюджету на 1,68 мільярда гривень, до понад 18,6 мільярда.

Національна поліція, яка, на думку політика, також "ненавчена воювати", хоче збільшити фінансування на 2,3 мільярда, до 120 мільярдів. Це вперше, коли витрати на поліцію можуть випередити витрати на Генпрокуратуру.

Фінансування партій: "Цинізм вищого ґатунку"

Найбільш цинічним Томенко називає фінансування політичних партій. На його думку, під час війни, коли країна потребує кожного ресурсу, збільшувати видатки на партійну діяльність є неприпустимим.

"І про найбільш ЦИНІЧНЕ бюджетне фінансування – партійних парламентських вождів, їхніх ботоферм та політичної реклами, яка соромʼязливо називається соціальною."

Він нагадує, що протягом війни українські платники податків уже заплатили партіям понад 3 мільярди гривень, а в 2026 році планується збільшення ще на 97 мільйонів.


Екологи попередили киян: ворожий удар по нафтобазі отруїв озеро Кирилівське, рятувальники блокують розлив

Леся Кашпур: Інформацію про нарахування майнових податків громадяни зовсім скоро зможуть відстежувати в застосунку "Дія"

Сітки, укриття та захист резервуарів: експерти розповіли, як убезпечити українські АЗС

Артур Палатний: «Українська команда» передала 91 бригаді потужні генератори

Справа Тимошенко: Європейська народна партія ухвалила резолюцію

Пам'ять вкарбована у вічність: очільник Подолу розповів про прощання з батьком трьох дітей, який загинув у першому бою

Суми збитків на понад 13 мільйонів гривень за отруєння природи: екоінспектори підбили підсумки масштабного полювання на порушників

Екологічний скандал на Київщині: вантажівка ховала побутові відходи біля озера

Росія ментально не здатна до еволюційних революцій, коли люди не задоволені владою, – Микола Томенко

Мільйонний штраф за удар по екології: підприємство на Полтавщині змусили заплатити за брудне повітря

Тетяна Мостепан відвідала в лікарні постраждалих від російської атаки, серед яких – поранені працівники екстреної медичної допомоги

Сучасні технології та методи: представники Держекоінспекції вивчали естонський досвід контролю та цифровізації управління довкіллям

Мова та музика - це зброя: як у розпал війни Одеса та Херсон об’єдналися заради українського слова

Народні депутати пропонують ввести в райцентрі Житомирської області військову адміністрацію

Полігон відходів перетворився на нелегальне звалище: як екоінспектори Донеччини вивели на чисту воду комунальників у Слов’янську

Скандал у штурмовому полку «Скеля»: бійці з передової записали термінове звернення до Головнокомандувача через зняття командира Гаркавого

Тотальний моніторинг та покарані чиновники: на Житомирщині розповіли правду про реальний стан із правами людини

Сила України — у її людях: ветерани війни вразили киян на Оболонській набережній

Анатолій Фурсов: Як запросити політичний притулок в Іспанії у 2026 році – покрокове керівництво

Показати ще