"Вони копають під самий ніс": боєць "Омеги" розповів, що зараз відбувається на Донецькому напрямку

У прямому ефірі всеукраїнського телемарафону офіцер спецпідрозділу “Омега” з позивним Мамай поділився деталями про те, як ворог діє на Донеччині.
Читать на русском
фронт, війна

Чому тепловізійні дрони — вже не новинка, а норма, і як українські бійці навчилися викривати нестандартні ворожі тактики. Особлива увага — Покровському напрямку, де ситуація залишається напруженою.

Тепловізійні дрони — очі фронту

За словами Мамая, тепловізійні дрони вже стали незамінним інструментом для підрозділів на передовій. Вони допомагають не лише виявляти живу силу противника, а й координувати дії у темну пору доби або в умовах поганої видимості.

“Ці дрони дозволяють побачити те, що оком не видно. Іноді саме завдяки ним ми не потрапляємо в засідки або вчасно виявляємо підкопи під позиції”, — зазначив боєць.

Покровський напрямок: ворог тисне, але без проривів

Найгарячіше — на Покровському напрямку. За словами Мамая, ворог намагається просуватись малими групами, часто використовуючи штурмові загони з нестандартними маршрутами — через посадки, поля, підкопи.

“Вони іноді копають майже під самий ніс наших позицій. Але ми навчилися їх читати. Є розвідка, є дрони, є досвід. Просто так уже не пройдеш”, — говорить боєць.




Ворог шукає нові підходи — ми відповідаємо ще нестандартніше

Мамай підкреслив, що попри великі втрати, російські війська не зупиняються, але кожна спроба прориву зустрічається грамотним супротивом.

“У них почали з’являтись нові тактики, але ми адаптуємося швидше. У нас гнучкість, у них — шаблон. І це грає нам на руку”, — розповів він.

Особливість української оборони — це здатність підрозділів діяти креативно навіть у жорстких умовах: зміна маршрутів, фіксація ворожих маневрів за допомогою дронів, координація дій у режимі реального часу.

Позиції на Донеччині тримаються — не без труднощів, але впевнено. Українські захисники не лише вміло відбивають атаки, а й знаходять нові способи зламати ворожі схеми. І хоча ворог не припиняє тиску, ситуація залишається контрольованою — завдяки технологіям, досвіду та сміливості тих, хто на передовій.


Тимошенко: "Якби я перемогла на виборах у 2010 році – країна не опинилася б у війні"

Дорога халатність: селищна рада на Рівненщині заплатить 13,5 мільйонів за «чужі» сокири

Відповідальна гра у світі: перші підсумки міжнародного дослідження Центру відповідальної гри та Slot City

У столиці провели серію операцій, що врятували чотирьох людей — Мостепан

Громадянин, який своїм життям гарантує існування держави, – це цінність, яка сьогодні випробовується історичними подіями, - Новохатський

Бійці 413 полку «Рейд» СБС отримали від волонтерів комплектуючі для дронів та генератори, - Артур Палатний

Більше патрулів, менше «паперів»: уряд масштабує пункти екологічного контролю по всій Україні

Мільйони за мертву рибу: як житомирське сміттєзвалище "отруїло" річку Крошенка

Базова безпека мільйонів людей: Людмила Ковалевська заявила, що столиця підготувала стратегію енергостійкості і тепер слово за урядом

"Батьківщина" розпочинає всеукраїнський збір підписів під петицією до президента про збільшення мінімальної пенсії

«Звикли до гіпертрофованих форм»: Інна Педан пояснила, як відеоконтент впливає на стандарти жіночої краси

Як у нас її не було, так зараз і не розказують, – Інна Педан про статеву освіту

«Слуга Народу» оновлює структуру і фокусується на допомозі війську: що вирішив позачерговий з’їзд партії

Подільська РДА та спецпідрозділ "Омега" підписали меморандум про співпрацю

«Береги» на вірші Юрія та Євгена Рибчинських стали хітом ще до релізу

Волонтери «Української команди» допомогли забезпечити 81 бригаду ДШВ генераторами, - Палатний

Через «санкції» з боку СБУ і Хмари в росії зупинено 40% експортних потужностей нафти - це нищить її економіку, - експерт

Партія «Сила нації» оголосила про перехід в опозицію — Пелюховський Андрій

Буданов увірвався в трійку лідерів політичних вподобань українців, – Гринів

Показати ще