У ЗМІ розкрили правду про Емеса Файка: шахрайку та агента Кремля в лавах ВСУ

Читать на русском
У ЗМІ розкрили правду про Емеса Файка: шахрайку та агента Кремля в лавах ВСУ

Про це пише сайт From-ua. Публікуємо текст без правок та коментарів.


Її історія стала частиною інформаційної кампанії Кремля, спрямованої на підрив довіри між Україною та її партнерами, зокрема, США. Про це у своїй замітці, посилаючись на дані спецслужб, повідомляє Михайло Шнайдер.

Російські ЗМІ почали писати про Файк ще в 2022 році, розганяючи наративи про "шахраїв в українській армії" та "найманців, які працюють за гроші" (Аргументи та Факти, Правда.ру). 2023 року про неї заговорили і в західних медіа, зокрема Daily Mail, але немає сумнівів, що першоджерелом інформації могли бути російські спецслужби.

Розслідування Актуальної Правди показало, що 32-річна уродженка Угорщини Файк працювала разом із Джейєм Бічером - ще одним агентом, який інформаційно атакував українські військові формування (працював у Kyiv Post). Сама ж Файк розповсюджувала фейки про корупцію в Легіоні, а також надала гроші, які мали піти на закупівлю ліків для військових.

"Коротше кажучи, такий собі Остап Бендер і Штірліц в одному Флаконі. Яка заробляла на всьому, починаючи від ліків та закінчуючи гуманітаркою", - пише Шнайдер.

Незважаючи на гучний скандал, офіційних коментарів з боку Міжнародного Легіону ТРО поки що не було. Проте діяльність Файк укладається у типову схему російської інформаційної війни: через створення так званих публічних "викривачів" Кремль намагається підірвати довіру до України та її партнерів, розсварити їх між собою.


Вилучили автомобілі Tesla, мотоцикли та купу готівки: поліція провела більше 40 обшуків у посадовців ТЦК

Перемолов 4 ворожі полки та 2 бригади. 225-й ОШП підсилить Штурмові війська

Переосмислення крізь війну: Людмила Ковалевська розповіла, як змінилось відношення до «Батьківщини-матері»

Економіка рф в петлі: Ігор Ліпсіц в ефірі у Влащенко розповів, коли відбудеться обвал

Геополітичні гравці та їх ставки: Андрій Єрмолаєв в ефірі Politeka Online розповів про новий переділ світу

«Можем пахадіть» замість «можем павтаріть»: Орест Криштафович заявив про публічне визнання імпотенції Кремля

Ринок нерухомості Києва готується до нового стрибка: як зміняться ціни в 2026 році

Дмитро Співак про телефонну дипломатію Трампа та рекордну нафту, яка перетворилась на політичну зброю

«Він летів туди, звідки багато хто не повертався»: пам’яті майора Богдана Ляшенка

Трамп, Путін і таємні переговори: Влащенко та Бортник про сценарії завершення війни рф проти України

"Вони хочуть паузи, щоб назбирати нових "мобіків": Кирило Сазонов в ефірі Politeka Online розповів, чому переговори зараз – це лише пастка

Порятунок поранених з фронту: фонд «Надія» і Валерій Дубіль передали обладнання евакуаційній місії

Євгеній Медведовський: Екологічні збитки Рівненщини ляжуть у фундамент майбутніх репарацій

Сергій Власенко: Замість боротися з корупцією, НАБУ розповсюджує неправдиву інформацію

Палаючі НПЗ та криза ОПЕК: Дмитро Співак розповів, як нафта стала головним гравцем на політичній мапі

Історія української держави від Пилипа Орлика до сьогодні: Томенко презентував унікальне дослідження

Проблеми перекладу: іноземні добровольці в Україні розповіли, як покращити систему в армії

Чверть мільярда збитків за тиждень та "золоте" сміття на Одещині: Держекоінспекція розповіла про події останнього тижня квітня

Трампу дуже потрібно, щоб Україна не мала козирів на переговорах: експерт розповів, кому вигідний новий скандал з FP

Показати ще