Відсотки дуже малі, але добре, що взагалі хоч щось проіндексували, - Катерина Котенкова про пенсії

Журналістка Катерина Котенкова розповіла про індексацію пенсій у 2025 році і про коефіцієнти індексації зокрема для тих людей, які вийшли на пенсію протягом останніх 4 років, повідомляє Politeka.
Читать на русском
Катерина Котенкова

Про це вона розповіла на каналі «Знай.ua».

Як розповідає журналістка, цього року індексацію пенсій провели навіть для молодих пенсіонерів, тобто для тих, які вийшли на пенсію протягом останніх 4 років, про це повідомили у пресслужбі Пенсійного фонду і це гарантує постанова Кабміну №209. Однак, підкреслює вона для Politeka, до цих пенсіонерів використовують нижчий коефіцієнт індексації, щоб уникнути занадто великих розривів у виплатах.

«Якщо для всіх пенсіонерів коефіцієнт індексації у 2025 році буде становити один 1,115, то для тих, кому пенсії призначили протягом останніх 4 років, встановлені такі коефіцієнти: тим, хто вийшли на пенсію у 2021 році – 1,0575, у 2022 – 1,046, у 2023 – 1,0345, у 2024 – 1,023. Давайте відверто, відсотки малі, відсотки дуже малі, але добре, що взагалі хоч щось проіндексували», - розповідає Катерина Котенкова.

Водночас, повідомляє журналістка для Politeka, поза індексацією опинилися ті люди, які отримують мінімальну пенсію, тому що вона прив’язана до прожиткового мінімуму, а його не підвищували.

«Беруть середню пенсію по країні у 5-6 тисяч, але є люди, які отримують 2 тисячі з копійками, і от такі пенсії не індексували. Тобто тотальна несправедливість. Людям, які й так отримують менше всіх, просто не проіндексували пенсію От і все. Бо вона прив'язана до прожиткового мінімуму, а його ніхто не підвищував і взагалі незрозуміло, чи будуть підвищувати», - пояснює Катерина Котенкова.

Як повідомляла Politeka, Ванетик про сварку в Овальному кабінеті: «Тут інтереси народів, а не просто хтось почав когось обзивати у барі».

Також Politeka писала про те, що Бортник пояснив, чому на мирних переговорах нам потрібна Європа.


Освітній прорив на Подолі: чи стане ліцей новим центром тяжіння для київських школярів

Повернення до витоків "Заповіту": у Переяславі встановили посмертну маску Тараса Шевченка

Пінг-понг замість спільної роботи: Людмила Ковалевська про те, як енергетики Києва стала заручницею політичних ігор

Півтора мільйона за брудну воду: екоінспектори довели в суді провину бердичівського підприємства, яке роками труїло річку

Черговий скандал: проти Володимира Петрова відкрили кримінальне провадження

390 місія на передову: фонд «Надія» та Валерій Дубіль передали допомогу підрозділам на Запорізькому та Покровському напрямках

«Гімн усіх жінок»: нова пісня Наталія Бучинська стрімко набирає популярність у мережі

Працівник Бучанського ТЦК задекларував понад кілограм золота і тисячі доларів: розкрито подробиці статків

Підвищення цін на пальне: Юлія Тимошенко вимагає від уряду припинити спекуляції «Укрнафти» та навести лад із цінами на АЗС

«Українська команда» передала великі зарядні станції бійцям 112 бригади Тероборони, - Артур Палатний

Читачі Національної бібліотеки України для дітей завітали на бал до Шевченкової музи

День, виборений сміливістю: Людмила Ковалевська нагадала справжній сенс свята 8 березня

Півтора мільярда євро на відбудову: ЄС дає «зелене світло» масштабним інвестиціям в Україну

РФ шпигує за Естонією методами Першої світової: стало відомо про дирижаблі біля країни НАТО

На Луганщині підірвали бойовика Полуполтінних, який по-звірячому катував українських полонених

Два тижні спокою Кобзаря: як подільська Пріорка стала цілющим прихистком для Тараса Шевченка

Кирило Буданов перетворив повернення полонених на свою особисту гуманітарну місію

Українці мають права знати, на що пішли гроші: Людмила Ковалевська вимагає звіту за 14 мільярдів, "закатаних" у київські дороги

Майбутні чемпіони: як на київському Подолі діти виборюють свій перший великий успіх

Показати ще