Очікується, що впровадження накопичувальної системи дозволить збільшити пенсію на 15-20%, - Катерина Котенкова

Журналістка Катерина Котенкова розповіла, на якому етапі впровадження зараз накопичувальна пенсія в Україні, чи буде це ефективно і які ризики виникають.
Читать на русском
Катерина Котенкова

Про це вона розповіла на каналі «Знай.ua».

Як повідомляє журналістка, Мінсоцполітики розробило комплексну реформу пенсійного забезпечення, відповідні законопроєкти подано на розгляд органів влади. Мета, зазначає вона, – створити справедливу і прозору пенсійну систему, щоб кожен українець і кожна українка могли отримувати гідну пенсію.

«За власним бажанням працівник зможе сплачувати додатковий добровільний внесок. І очікується, що впровадження накопичувальної системи дозволить збільшити пенсію на 15-20%. І ще нагадують, що пенсійна реформа в Україні передбачає обов'язкове відрахування 9% від зарплати на накопичувальну пенсію. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович», - зазначає Катерина Котенкова.

Однак, за словами журналістки, все це виглядає так, ніби без впровадження обов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення достатнього рівня пенсій в Україні досягти неможливо. А тим часом, повідомляє вона, світова практика свідчить, що 18 країн світу, які намагалися запровадити накопичувальну систему, вимушені були відмовитись від неї і повернутись до солідарної пенсійної системи.

«І дуже важливий фактор при запровадженні накопичувальної системи, щоб дохідність накопичувальних рахунків перевищувала інфляцію хоча б на декілька відсотків. У нас такого немає. А у проєкті закону не зазначено, що інвестиційний дохід за всі роки накопичення не повинен бути меншим за індекс інфляції на цей період. І тут прямо дуже уважно, тому що може просто інфляція все це з'їсти», - попереджає Катерина Котенкова.

Як повідомляла Politeka, Мусієнко заявив, що українські безпілотники заважають росії здійснювати масштабні ракетні обстріли.

Також Politeka писала про те, що Карасьов про позицію США: рідкоземельні метали, переговори та мир.


Скандал навколо Бугрова: після студентського бунту система стала на сторону ректора?

Юлія Тимошенко: Монобільшість "грохнули" "Слуги народу"

"Омега незламних": у Києві увічнили пам’ять спецпризначенців, які стали щитом для країни

Коростенська міськрада не бере належної участі у ліквідації наслідків прильоту, – нардеп Пушкаренко

Від княгині Ольги до сучасних стратегів: чому Поділ став епіцентром жіночої сили в Києві

"Останнє слово буде за вами": у Києві відкрили меморіал на честь легендарного спецпідрозділу "Омега"

Коли політика б’є по обороні: Людмила Ковалевська про те, як судове рішення може вплинути на долю України

Україна сьогодні веде не одну, а дві війни – Юлія Тимошенко про приховані загрози суверенітету

Мільйони за лекції у «вільний час»: Микола Томенко про те, як українські урядовці стали найбагатшими викладачами країни

Юрій Ванетик розповів про плюси та мінуси для світу і самих же США виходу з НАТО

Експеримент вдався: Пункти екологічного контролю розширять на всю Україну після успішного старту

З Будановим ОП став структурою, яка систематизує проблеми, оцінює ресурси та шукає рішення, — експерт

Скандал зі «Скелею»: Криштафович з «Української команди» жорстко розкритикував Стерненка

Бійці полку «Скеля» запрошують Стерненка приїхати на фронт самому, а не постити відео російських пропагандистів

Треба робити в'єтнамізацію фронту: військова журналістка закликала активніше будувати підземну інфраструктуру

12 армійський корпус отримав 3000 безпілотників від громади Києва, - Віталій Кличко

Мільйони долларів у криптовалюті: скільки біткоїнів мають cудді, нардепи та чиновники

Міжнародний день дитячої книги та фінал Всеукраїнського тижня дитячого читання: українська книга, що об’єднує світ

Дихати стало небезпечно: у Києві директора підприємства судитимуть за отруєння повітря у 20 разів понад норму

Показати ще