Рідкоземельні метали, переговори та мир: експерт про позицію США

Політолог Вадим Карасьов пояснив, що ідея Трампа добувати в Україні рідкісноземельні метали має важливу військово-політичну складову, адже потрібні будуть гарантії від путіна.
Читать на русском
Дональд Трамп

Про це він розповів у своєму блозі.

«Тут питання не в бабках і не в надрах. Це питання політичне. Це елегантний спосіб Америки вийти з України. Не так, як Байден виходив із Афганістану. Ось ми виходимо з України, але не кидаємо зброю і не тікаємо так, як Байден з Афганістану, а я ще із собою прихоплю 500 млрд», – пояснює Вадим Карасьов.

Так, констатує він, у багатьох американців виникне питання, навіщо США взагалі виходити з України, адже Байден говорив, що тут їх чи не основний стратегічний інтерес, та й підстав немає, ситуація не така, як у Кабулі 2021 року. Проте, зазначає експерт, усі готуються до переговорів, до закінчення війни та миру, тобто ситуація складається так, що настав час йти, але елегантно і з 500 млрд.

«Але чи стоїть щось за цими 500 млрд конкретне, реальне? Тут лише одне може бути. Якщо вони розроблятимуть це все, сюди прийдуть якісь компанії, і їм потрібні гарантії, що війни не буде, що ракети не летітимуть по якомусь житомирському кар'єру. Я не говорю зараз про схід України, про Покровськ тощо. А для цього потрібні гарантії від путіна, ось він їх і дасть», - каже Вадим Карасьов.

Також, зазначає він, Зеленський говорив про те, що розробка цих родовищ буде на паритетних засадах, тобто 50 на 50, партнерство. Як це буде насправді, додає експерт, ми побачимо, але треба розуміти, що це не геолого-економічна проблема, а воєнно-політична.

Як повідомляла Politeka, Мусієнко заявив, що не треба бігти попереду навіть Трампа із цим планом закінчення російсько-української війни.

Також Politeka писала про те, що Мурзагулов розповів, хто буде за столом переговорів щодо України та рф: «Тут дуже багато інтересів різних країн».


Бійці полку «Скеля» запрошують Стерненка приїхати на фронт самому, а не постити відео російських пропагандистів

Треба робити в'єтнамізацію фронту: військова журналістка закликала активніше будувати підземну інфраструктуру

12 армійський корпус отримав 3000 безпілотників від громади Києва, - Віталій Кличко

Мільйони долларів у криптовалюті: скільки біткоїнів мають cудді, нардепи та чиновники

Міжнародний день дитячої книги та фінал Всеукраїнського тижня дитячого читання: українська книга, що об’єднує світ

Дихати стало небезпечно: у Києві директора підприємства судитимуть за отруєння повітря у 20 разів понад норму

Євген Рибчинський присвятив пісню «Ти красива така» своїй Музі: романтичним натурам точно сподобається

Слідами Кобзаря: у Ніжині встановлять унікальну посмертну маску Тараса Шевченка

Радник Міноборони Стерненко поширив російські фейки про «Скелю»: підрозділ заявив про маніпуляцію, українці підтримали військових

«Це працює на ворога»: волонтер Криштафович — про заяви Стерненка щодо «Скелі»

На Подолі формують нову культуру підтримки ветеранів: результати зустрічі з ГО "Захист+"

Керівник Екоінспекції Поліського округу Євгеній Медведовський: потрібно тут і зараз ламати стереотипи і довести, що закон діє

Від Братської школи до нейромереж: як Поділ крізь віки залишається центром української науки

Тимошенко: "Якби я перемогла на виборах у 2010 році – країна не опинилася б у війні"

Дорога халатність: селищна рада на Рівненщині заплатить 13,5 мільйонів за «чужі» сокири

Відповідальна гра у світі: перші підсумки міжнародного дослідження Центру відповідальної гри та Slot City

У столиці провели серію операцій, що врятували чотирьох людей — Мостепан

Громадянин, який своїм життям гарантує існування держави, – це цінність, яка сьогодні випробовується історичними подіями, - Новохатський

Бійці 413 полку «Рейд» СБС отримали від волонтерів комплектуючі для дронів та генератори, - Артур Палатний

Показати ще