Завдання путіна – повернутися у 2014 рік, - політолог про переговори

Політолог Вадим Карасьов прокоментував заяву путіна про те, що законним органом в Україні він вважає лише Верховну Раду, а Зеленський є нелегітимним для переговорів.
Читать на русском
переговори між Україною та РФ

Про це він розповів у своєму блозі.

На думку експерта, це сигнал Трампу, щоб він вирішив це питання, причому на користь Верховної Ради. Як він пояснює, саме Верховна Рада потрібна путіну у переговорах, щоб її делегація чи представники стали повноцінними суб'єктами у цьому процесі.

«По-перше, так легше зовні впливати на українські еліти. Все-таки Верховна Рада більш різноманітна, на відміну від Зеленського, який має чітку і жорстку позицію, непримиренну, я б сказав, принаймні зараз до переговорів. Але навіть якщо переговори, то це не означає, що якісь поступки Зеленського означатимуть внутрішнє примирення. Все одно позиція є досить жорсткою, а це означає, що труднощі на переговорах можуть бути. А голова Верховної Ради не має загальнонародної легітимності, це обранець депутатів», - пояснює Вадим Карасьов.

По-друге, продовжує він, путін хоче, щоб у майбутньому Україна стала парламентською республікою, як це сталося у Грузії. У ході еволюції політичної системи, констатує експерт, Грузією неформально став керувати Іванішвілі, «Грузинська мрія», прем'єр, а президента вже просто обирають у парламенті, це ж росія хоче і провернути в Україні.

«Така ж ситуація була у 2014 році, коли Янукович покинув Київ (під примусом, але покинув), приїхав до Харкова робити там якийсь з'їзд регіональних депутатів, а в цей час Верховна Рада України обрала у президенти Турчинова, нового прем’єр-міністра Яценюка, сформувала нову коаліцію та позбавила повноважень Януковича. Ось завдання путіна – повернутися у 2014 рік», - наголошує Вадим Карасьов.

Як повідомляла Politeka, Дубина заявив, що великий державний апарат не здатний розвивати країну.

Також Politeka писала, що Ванетик пояснив, чому ні республіканці, ні демократи не залишать Україну.


"Останнє слово за нами". ЦСП "Омега" розмістили в Києві один з найбільших в Європі банерів

Юлія Тимошенко: Умови мирних угод мають бути винесені на всеукраїнський референдум

Системний екологічний контроль та відповідальність громад: як Екоінспекція Поліського округу змінює підходи до захисту довкілля

Микола Томенко пояснив, чому росіяни вже два сторіччя намагаються "відцензурувати" Шевченка

У "Батьківщині" заявили, що не дозволять ввести ПДВ для ФОПів

У Національній бібліотеці України для дітей відбувся Бібліотечний форум

Перші мільйони на відбудову: Американсько-Український інвестиційний фонд затвердив правила гри та готується до реальних проєктів

«Ми почали грати як один механізм»: інтерв’ю з капітаном Leo Team “marat2k”

Цифрова трансформація дистрибуції: як Фелікс Черток модернізує український бізнес

"Найкращий захист — це розподільча когенерація": Людмила Ковалевська розповіла, про нову стратегію енергитичного захисту Києва

Мільйонні збитки та сотні порушників: як екоінспектори захищали природу протягом тижня

Святослав "Калина" Паламар закликав прем'єрку виправити дискримінацію з виплатами за знищену або захоплену ворожу техніку

Допомога армії та соціальна підтримка: Людмила Ковалевська розповіла про бюджет Києва на 2026 рік

Супутникові дані та ГІС: наступний етап взаємодії з громадськими організаціями задля виявлення та попередження екологічних порушень

Півтора кілометра смертельних пасток: на Дніпрі екоінспектори вилучили гігантську кількість браконьєрських сіток

Верховний Суд поставив крапку: Житомирська АЗС заплатила 170 тисяч штрафу за спробу приховати якість бензину

«Два світи» Євгена Хмари та виконавиці ODARA у Києві: музика, що підтримує і об’єднує

Палатний: «Українська команда» передала бійцям 81 аеромобільної бригади ДШВ потужні зарядні станції

Через жорсткі ліміти в ліцензованому онлайн-казино бюджет України може втратити до 4 млрд грн на рік, — FAVBET

Показати ще