Ігор Зотько долучився до збору на морські дрони Sea Baby та ініціативі платформи UNITED24

Читать на русском
Ігор Зотько долучився до збору на морські дрони Sea Baby та ініціативі платформи UNITED24 Ігор Зотько долучився до збору на морські дрони Sea Baby та ініціативі платформи UNITED24

Українці за півтори доби зібрали 297,5 млн грн на купівлю 35 морських дронів Sea Baby, які будуть використовуватися для знищення російського флоту. До ініціативи долучилися тисячі людей та десятки компаній, серед яких вагомий внесок зробив меценат Ігор Зотько, переказавши 8,5 мільйона гривень.

Збір стартував 22 лютого 2024 року за ініціативи платформи UNITED24, monobank, Сергія Стерненка та Ігоря Лаченкова. Мета полягала у фінансуванні закупівлі морських дронів для СБУ, які раніше вже довели свою ефективність. У 2022–2023 роках дрони Sea Baby уразили 9 російських суден, а також частково зруйнували Кримський міст — один із символів окупації.

Морські дрони Sea Baby здатні нести до 850 кг вибухівки, розвивати швидкість до 90 км/год та долати відстань до 1000 км. Саме ці характеристики роблять їх одним із ключових інструментів для завдання ударів по російському флоту.

Серед найбільших донорів збору були такі компанії, як FAVBET (10 млн грн), фармацевтичні гіганти «Дарниця» та «ІнтерХім» (по 8,5 млн грн), а також Uklon та інші. Ігор Зотько також зробив вагомий внесок у рамках цієї ініціативи, що дозволило наблизити її успішне завершення.

"Це щось фантастичне! Ми вже візуалізуємо вдале полювання на російські кораблі, після якого вони будуть 'негативно спливати' над рівнем моря", — прокоментував збір один із організаторів, співзасновник monobank Олег Гороховський.

Нагадаємо, що за кожен внесок у розмірі 8,5 мільйона гривень донори мають можливість дати ім'я одному з дронів. Чи отримає один із дронів ім'я від Ігоря Зотька — наразі невідомо, однак його внесок уже став важливою частиною цієї масштабної ініціативи.

За словами організаторів, успіх збору доводить, що українці готові об’єднуватися заради підтримки армії та знищення ворога. Ініціатива із закупівлі морських дронів стала ще одним символом єдності, яка допомагає нашій країні боротися за свободу та незалежність.


Київ визначає потреби літніх та маломобільних людей, щоб допомогти їм взимку в разі відключень тепла, - заступниця Кличка

Масштабні руйнування природи на Житомирщині: ворожі атаки завдали довкіллю понад 465 мільйонів гривень збитків

Бізнесмен Андрій Єльцев та “Galocor OÜ” і “Appire FZCO” вчергове відправили допомогу нашим військовим на передову

«Скутери для Героїв»: понад 150 ветеранів отримали електроскутери від Християнського корпусу та фонду «Надія»

Авіалізинг і податки: Мінфін готовий напрацювати єдиний підхід платежів за повітряні судна

Влада та політики повинні шукати способи вистояти у війні та досягти миру, а не займатися виборами, - Артур Палатний

Пів тисячі гектарів зелених насаджень отримають захист: суд змусив громаду на Житомирщині оформити ліси

"Омега" відкриває двері для військових після СЗЧ: як долучитися до легендарного спецпідрозділу та підтримати його роботу

Із нового навчального року безоплатне гаряче харчування мають отримати всі учнів, – Катерина Котенкова

Запізніле прозріння: Микола Томенко про те, як українська еліта роками підтримувала скандального режисера Хржановського

Майже мільйон кубів бруду у річку Уж: Коростень заборгував шалені гроші за отруєння води

Мінфін не згоден з трактуванням БЕБ: лізингові платежі за літаки та вертольоти не підпадають під оподаткування як роялті

Кличко розповів про нову теплотрасу на Теремках: забезпечить теплом понад 200 тисяч мешканців в разі зупинки ТЕЦ-5

Майже 850 дерев під сокиру: на Рівненщині невідомі знищили ліс на мільйони гривень

Людмила Герасименко: Мінекономіки оновило алгоритм розрахунку середньої зарплати для критичності та бронювання

Батальйон «Свобода» отримав нову партію FPV-дронів від «Української команди», - Артур Палатний

Екологічний контроль та оцінка шкоди в умовах воєнного стану: у Києві відбулося навчання для працівників Держекоінспекції

Ветеран має отримати зрозумілий маршрут у медичній системі — Тетяна Мостепан

Залізна воля: ветеран легендарної «Омеги» виборов бронзу на всеукраїнському турнірі у Львові

Показати ще