Небезпечно ділити людей на правильних та неправильних українців – Сергій Дацюк про важливість об'єднувати, а не розколювати суспільство

Філософ Сергій Дацюк пояснив, що для України важливо об'єднувати, а не розколювати суспільство.
Читать на русском
Сергій Дацюк

Про це він розповів у авторській програмі Валерія Савчука «Різні люди».

«Бо це глухий кут. Будь-який егоїзм хороший, якщо він у якийсь час долається договорами, чистим альтруїзмом, трансцендентними речами, що я служу Богу, я знаю, що таке благо. Якщо ви готові бути егоїстом, але враховувати раз, два, три, то ви вже не егоїст. Але націоналізм влаштований в такий спосіб, що він підпорядковує собі. Тобто немає Бога, нація понад усе, немає жодних трансцендентних речей, немає жодного іншого блага, окрім національного», – пояснює Сергій Дацюк.

За його словами, є розумні націоналісти, які припускають, що є інші патріотизми, що вони не єдині представники патріотизму, що є інтелектуальний патріотизм, є лівий патріотизм, і для них «Армія, мова, віра» – це не край.

«А ось націонал-патріоти – це ті, хто вважають, що патріотизм – це лише націоналізм. Це особлива гілка націоналізму, і вона найнебезпечніша, бо ділить людей на правильних і неправильних українців. Вона небезпечна для нашої країни, вона учиняє розкол», - наголошує Сергій Дацюк.

І в нас же, зазначає він, війни хотіли не лише у росії, війни на повному серйозі хотіли і націонал-патріоти, просто тому, що росія вже у 2014 році забрала у нас територію, і це був їхній аргумент. Це зрозуміло, констатує філософ, але нам була потрібна стратегія, яка долає імперіалізм, а це не націоналізм.

Як повідомляла Politeka, Мусієнко повідомив, що росія вже втрачає на фронті солдат більше, ніж мобілізує.

Також Politeka писала про те, що Карасьов пояснив, чому спецпосланник Трампа відклав візит до Києва.


Тріумф спецпризначенця: боєць спецпідрозділу «Омега» здобув золото на екстремальних перегонах KORDON RACE 2026

Екологічне лихо біля села Піщане: під Камінь-Каширським нелегально вирубали лісу на 6,3 млн грн

Мільйонні збитки та заяви до прокуратури: Держекоінспекція підбила підсумки великого екологічного тижня

На EUROSATORY 2026 бійці 225 штурмового полку шукали технології для фронту

КВГП зливало брудні дощові стоки в річку Уж взагалі без документів: Держекоінспекція провела масштабну перевірку

ДОЗ КМДА: безпідставні звинувачення знецінюють роботу медиків, які рятують життя під час війни

Лише 4% жителів Одещини вважають себе росіянами

Хімічна атака на річку Уж: екологи викрили Коростенський водоканал у зливі нечистот

Таємниці елітного спецназу: у Києві відкрили унікальну виставку "Омега": у небі, на землі, на воді»

Піщана мафія на Волині: під Камінь-Каширським нелегально видобули копалин на 45,6 млн грн

Масштабна вирубка на Буковині: Держекоінспекція Карпатського округу оцінила збитки у 6,1 мільйона гривень

Світова медична спільнота стала на захист Іллі Ємця та Центру дитячої кардіології та кардіохірургії

Коаліція 17 держав, посилення позицій України у Середземномор’ї та перезапуск відносин з Кіпром: результати роботи посла Сергія Ніжинського

Фінальний акорд у судовому протистоянні: ТОВ «КЕС» заплатить понад 1,6 млн грн за отруєння річки Гнилоп’ять

Бійці 5 окремої штурмової бригади отримали від волонтерів «Української команди» потужний генератор, - Палатний

Інвестиції в майбутнє: Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» передав спортивне спорядження юним біатлоністам Тетієва

«Найкраще – побратимам!»: у Києві відбувся благодійний вечір на підтримку ветеранської реабілітації

Культурний міст між Києвом та Тбілісі: на Андріївському узвозі відкрилася виставка грузинського митця Автанділа Гургенідзе

Енергія, що рятує душі: як відомі українці допомагали жінкам-нацгвардійкам відновлювати внутрішній ресурс

Показати ще