На прямому зв'язку із ФСБ: СБУ нагрянули до УПЦ МП у чотирьох областях, що знайшли

На території церков у Херсонській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Рівненській областях виявили порушення.
Читать на русском
На прямому зв'язку із ФСБ: СБУ нагрянули до УПЦ МП у чотирьох областях, що знайшли

Служба безпеки провела контррозвідувальні заходи на об'єктах Української православної церкви Московського патріархату ще у 4 областях.

Як повідомили у прес-центрі спецслужби, на території церков у Херсонській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Рівненській областях виявили бібліотеки з прокремлівською літературою, агітаційні листівки заборонених в Україні політичних партій та російську символіку.

Так, внаслідок слідчо-оперативних дій секретареві Кіровоградської єпархії повідомили про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності та релігійних переконань).

Крім того, на території церкви Святого праведного Іоанна Кронштадського на Херсонщині виявлено колишні склади із майном окупаційних угруповань РФ. Також встановлено, що загарбники розгорнули їх за сприяння настоятеля церкви протоієрея Анатолія Корнєва.

"Він налагодив контакт із керівництвом окупаційної адміністрації і був на прямому зв'язку з представниками ФСБ", - йдеться у повідомленні.

При цьому під час визволення Херсона клірик утік разом зі своїми російськими кураторами на лівий берег Дніпра.

Водночас у результаті обшуків у приміщеннях Свято-Троїцького Межирицького монастиря у Рівненській області виявлено пропагандистські матеріали громадського об'єднання, яке очолює підозрюваний у державній зраді Віктор Медведчук.

"А на Дніпропетровщині співробітники СБУ запобігли спробі вивезення прокремлівської літератури з місцевої єпархії. Під час виїзду з території церкви правоохоронці зупинили автомобіль, з якого вилучили тираж брошур забороненої партії "ОПЗЖ" та інших антиукраїнських матеріалів", - заявили у СБУ.

Наразі всі виявлені докази направлені на експертизу. Після цього відбуватимуться інші процесуальні дії, щоб притягнути винних до відповідальності.

Нагадаємо, на священика Вінницької єпархії УПЦ напали з ножем, кадри: "були змушені застосувати зброю".

Також повідомлялося про обшуки СБУ у храмах УПЦ МП .

Крім того, Politeka.net писала, що СБУ оголосила підозру ректору Почаївської семінарії УПЦ МП, що знайшли під час обшуків.


Законопроєкт №12377: журналістка попередила про ризики щодо державного житлового фонду

«Я поки що серйозності не бачу»: Микола Томенко пояснив, чому Україна погодилась на вибори у мирному плані

Асоціація фармацевтів України закликає до проведення публічного круглого столу щодо ініціативи продажу лікарських засобів на АЗС

У 1998-1999 роках український парламентаризм, можна вважати, скінчився, – політолог розповів про історичні зміни в Раді

«Українська команда» передала партію зарядних станцій спецпідрозділу «Рейнджер», - Палатний

"Останнє слово за нами". ЦСП "Омега" розмістили в Києві один з найбільших в Європі банерів

Юлія Тимошенко: Умови мирних угод мають бути винесені на всеукраїнський референдум

Системний екологічний контроль та відповідальність громад: як Екоінспекція Поліського округу змінює підходи до захисту довкілля

Микола Томенко пояснив, чому росіяни вже два сторіччя намагаються "відцензурувати" Шевченка

У "Батьківщині" заявили, що не дозволять ввести ПДВ для ФОПів

У Національній бібліотеці України для дітей відбувся Бібліотечний форум

Перші мільйони на відбудову: Американсько-Український інвестиційний фонд затвердив правила гри та готується до реальних проєктів

«Ми почали грати як один механізм»: інтерв’ю з капітаном Leo Team “marat2k”

Цифрова трансформація дистрибуції: як Фелікс Черток модернізує український бізнес

"Найкращий захист — це розподільча когенерація": Людмила Ковалевська розповіла, про нову стратегію енергитичного захисту Києва

Мільйонні збитки та сотні порушників: як екоінспектори захищали природу протягом тижня

Святослав "Калина" Паламар закликав прем'єрку виправити дискримінацію з виплатами за знищену або захоплену ворожу техніку

Допомога армії та соціальна підтримка: Людмила Ковалевська розповіла про бюджет Києва на 2026 рік

Супутникові дані та ГІС: наступний етап взаємодії з громадськими організаціями задля виявлення та попередження екологічних порушень

Показати ще