Президент Киргизстану повернувся з Росії і закликав відмовитися від російської мови в документації: "Ми повинні створити умови"

Читать на русском
Президент Киргизстану повернувся з Росії і закликав відмовитися від російської мови в документації: "Ми повинні створити умови"

Президент Киргизії Садір Жапаров, виступаючи на засіданні уряду, закликав перекласти всю офіційну документацію киргизькою мовою.

Як передає агентство "Інтерфакс", він підкреслив, що розвиток державної мови має стати одним із основних напрямків у роботі держслужби.

"Ми повинні створити умови для того, щоб громадяни країни могли вільно говорити та писати держмовою. У республіці живуть представники понад 100 етносів, державна мова має стати основою для об'єднання", – заявив Жапаров.

"Неправильно вести документообіг російською, будучи киргизами. Документообіг у відомствах має вестися державною мовою не менше ніж на 50%", – додав він.

Заява була зроблена після повернення глави держави із Санкт-Петербурга, де Жапаров взяв участь у саміті країн СНД. Додамо, що згідно з конституцією, російська мова в Киргизії є офіційною.

Нагадаємо, запчастини до військової авіатехніки виявили на львівському ринку, фото: ціна кілька сотень мільйонів.

Також повідомлялося, скільки ракет залишилося у РФ, Данилов дав відповідь: "Може наскребуть на...".

Крім того, Politeka.net писала, що ворог змінив тактику: у британській розвідці розкрили новий задум "вагнерівців".


"Сила відновлення": у Житомирі ветеранам допомогли подолати ПТСР та знайти шлях до повноцінного життя

Поганий сценарій або дуже поганий: військовий пояснив, який мир пропонують нам США і росія

Існує якийсь таємний або закритий від нас сценарій, – Микола Томенко про переговори США і рф

Чмут назвав Буданова одним із небагатьох керівників, який майже не викликає суперечок у суспільстві

Володимир Миколаєнко: "У нас немає запасної України"

Юлія Тимошенко: Корупція на крові стала можливою через монополізацію влади та зовнішнє управління

Україна у цьому процесі участі навіть не брала: Дмитро Разумков пояснив, чому у підсумку ми отримали невигідний мирний план США

Стандарти безпеки для всіх киян: Людмила Ковалевська розповіла, що в столиці створять єдині вимоги до модульних укриттів

Хочу купити молодість: Поплавський про віру та силу бренду

Треба підходити до процесів управління в країні як до процесів управління в компанії, – експерт

Криштафович: "Мінеральна угода» із США — лише гучні слова. Де обіцяні гарантії безпеки?"

Масштабна вирубка: Потіївська сільська рада має відшкодувати державі 2,5 млн грн за вирубку 122 дерев

Валерій Дубіль: "Жоден закон не буде ефективним, якщо він не спирається на досвід людей та медиків на місцях"

Потрібен час на повноцінне відновлення інформаційного поля, – Андрій Золотарьов про швидкі вибори після війни

Мексика: чіткі правила та багаторівневий підхід до відповідальної гри

КДЮСШ «Школа Спорту» відкриває новий зал з греко-римської боротьби у Києві

Допит, стаття, в’язниця: експерт пояснив, як раз і назавжди прикрити корупційні схеми

Міненергетики знищує вітчизняну уранову галузь - заява

Спецпредставник президента США відзначив внесок Буданова у звільненні українців

Показати ще