Необережне застосування призводить до пожеж: як безпечно використовувати електрообігрівачі, правила від ДСНС

У ДСНС нагадали правила пожежної безпеки під час експлуатації електрообігрівачів, щоб уникнути нещасних випадків.
Читать на русском
обігрівач, холод взимку обігрівач, холод взимку

Електронагрівальні прилади мають свої переваги, швидко нагрівають повітря у приміщенні. Але можуть призвести до ураження електричним струмом або пожежі. Тому у Державній службі з надзвичайних ситуацій розповіли про правила безпеки під час користування електрообігрівачами. Про це йдеться у повідомленні ДСНС у Телеграм.

"Електрообігрівачі - незамінні супутники будинку взимку. Але часто необережне користування ними призводить до пожеж", - нагадали рятувальники.

Як користуватися електрообігрівачами безпечно:

  • Використовуйте лише сертифіковані та справні прилади.
  • Використовуйте електрообігрівачі за призначенням. Вони не пристосовані для сушіння одягу.
  • Тримайте обігрівачі подалі від штор, меблів, дерев'яних та легкозаймистих речей.
  • Тримайте електроприлади під постійним наглядом.
  • Вимикайте обігрівачі при виході з дому.
  • Регулярно чистіть нагрівачі від пилу та сміття. Сторонні речовини можуть спалахнути.

Якщо пожежа все ж таки виникла, дотримуйтесь наступних правил гасіння електрообігрівачів:

  • обов'язково знеструмте прилад;
  • якщо не вдається висмикнути вилку з розетки, вимкніть автомат в електрощитку;
  • зателефонуйте за номером 101 — навіть якщо спалах здається незначним, це не означає, що він не переросте у справжню пожежу;
  • після відключення мережі накрийте прилад мокрою ганчіркою або ковдрою, щоб перекрити доступ повітря до вогню;
  • ні в якому разі не гасіть водою палаючу пластмасу — при попаданні рідини пластик, що горить, закипає і розбризкується.

Нагадаємо, підліток втік із Польщі в Дніпро до коханої, яку ледве знав.

Також Politeka повідомляла, з’ясувалося, скільки українців зараз за кордоном і чи хочуть вони повертатись.

Як Politeka писала, підлітки безслідно зникли на Одещині, фото та прикмети.


Тетяна Мостепан: Народження дітей сьогодні — питання майбутнього держави

На стадіоні «Спартак» у Києві відбувся товариський матч між командами посольств США та Франції

Понад 1,6 мільйона збитків: суд підтвердив правоту Держекоінспекції Поліського округу у справі про звалище тирси

На Подолі обговорили розвиток реабілітації та рекреації

Спиляли більше ста цінних дубів: на Житомирщині суд зобов'язав сільраду сплатити понад 2,5 мільйона через знищений ліс

Колишній ультрас, якого пов'язують із резонансною справою, вже рік не в Силах оборони: ЗМІ

Електронний запис, який змінив все в поліклініках: як Поділ увійшов в історію української медицини

«Йдеться не просто про якісь технічні виправлення»: журналістка розповіла про зміни у бронюванні

Подільський район першим отримав почесну бронзову відзнаку спецпідрозділу «Омега»

Секрети старого Києва: від цих розваг сто років тому у жителів Подолу перехоплювало подих

Ситуація з українцями в Польщі потребує термінового втручання: відкрите звернення депутатів і правників до Лубінця

На презентації у Києво-Печерській лаврі Християнський корпус представив законодавчуініціативу щодо працевлаштування ветеранів

Технології, люди та безперервний вишкіл: як воює спецпідрозділ "Омега"

Поблизу Житомира підприємство заплатило понад пів мільйона за брудну воду у річці Гнилоп’ять

Відсутність патріотичного виховання: Микола Томенко розкритикував ініціативи МОН та закликав провести Урок національної гідності

Масова вирубка та отруєння річки: Держекоінспекція підрахувала вартість шкоди, завданої українській природі

Путін для себе визначив альтернативу – війна або смерть, – Микола Томенко

Паразити в судах та прокуратурі: Олександр Мороз розібрав внутрішню війну Олени Думи проти корупційної системи

Людмила Герасименко розкрила правду про податкові перевірки: чи зможе ДПС зазирнути у "минуле життя" бізнесу після 1 серпня?

Показати ще